Onkyo TX-RZ50 + Triangle Borea BR10 + BRC01 + BR02

 • kpl.
 • 17 999,00 zł / kpl.
 • Oblicz

Zestaw kina domowego z sieciowym amplitunerem Onkyo TX-RZ 50 i głośnikami renomowanej francuskiej marki Triangle

Dlaczego produkt japońskiego giganta został wyróżniony tytułem „Najlepszy zakup amplitunera AV" EISA 2023-2024?

 

"Będący najnowocześniejszym rozwiązaniem w konstrukcji wzmacniaczy AV, Denon AVC-A1H łączy 15.4-kanałowe przetwarzanie z 15-kanałową mocą wyjściową i jest przygotowany do współpracy z najbardziej rozbudowanymi systemami kina domowego.

Widać dbałość o szczegóły zarezerwowaną dla klasy „A1” marki, począwszy od potężnego transformatora typu EI o masie 11,5 kg i oddzielnego zasilacza dla stopnia DAC, po 32-bitowy silnik DSP i zoptymalizowany układ obwodów.

Ta wysokiej jakości konstrukcja w połączeniu z opcjami kalibracji Audyssey MultEQ XT i Dirac Live zapewnia referencyjną jakość dźwięku z filmów i muzyki. Flagowy produkt Denona łączy w sobie energię i skalę z zapierającą dech w piersiach rozdzielczością, szczegółowością i klarownością.

Żaden inny wielokanałowy wzmacniacz zintegrowany nie może się z nim równać…"

 

Onkyo TX-RZ50 to wydajny 9.2-kanałowy amplituner kina domowego wyposażony 6 wejść i 2 wyjścia HDMI 2.1 (z eARC) oraz kalibrację Dirac Live, korygującą problemy akustyczne pomieszczenia.

Dzięki możliwości przetwarzania aż do 11.2 kanałów i certyfikatowi THX model TX-RZ50 jest jednym z najlepszych pozycji w swojej klasie.
Obsługa standardu HDMI 2.1 zapewnia wsparcie dla przesyłania obrazu w rozdzielczości 4K/120Hz i 8K/60Hz, czy też funkcji używanej w grach VRR (Variable Refresh Rate) zmiennej częstotliwości odświeżania, jednocześnie wspierając Dolby Atmos i DTS: X. Bezprzewodowa transmisji sygnału audio może odbywać się po przez Apple AirPlay 2, Bluetooth i Wi-Fi. TX-RZ50 współpracuje z platformą Sonos, DTS Play-Fi, Google Chromecast Asystentem Google i Amazon Alexa.

Wydajna konstrukcja wzmacniaczy zapewnia ogromną moc na żądanie, aby podkreślić każdy niuans muzyki, filmów i gier, które kochasz.

Onkyo TX-RZ50 wyjścia HDMI 2.1 zapewnia nieskompresowany transfer sygnału cyfrowego obrazu 8K/4K z prędkością 40 Gb/s, zwiększając przepustowość w stosunku do swoich poprzedników i w pełni wykorzystując możliwości konsol do gier nowej generacji. Ten inteligentny amplituner, który przeszedł tysiące testów, aby uzyskać pożądany certyfikat THX, dostarcza niesamowite wrażenia z oglądania filmów, muzyki i gier w Twoim domu.

Dirac Live® to technologia cyfrowej korekcji akustyki pomieszczenia, która wykorzystuje zaawansowaną analizę głośników oraz pomieszczenia odsłuchowego w celu zoptymalizowania odtwarzania dźwięku przez posiadane kolumny oraz usunięcia podbarwień wprowadzanych przez pomieszczenie. Dzięki temu poprawie ulega scena dźwiękowo, klarowność dźwięków, czytelność wokali oraz głębia i szybkość basu. Korekta odbywa się automatycznie za pomocą autorskiej aplikacji na smartfon lub tablet.

TX-RZ50 oferuje przetwarzanie do 11.2 kanałów i wyjścia przedwzmacniacza dla układów systemu 7.2.4, co czyni go idealnym wyborem dla najlepszej konfiguracji kina domowego.

W 1993 roku Onkyo zostało pierwszą marką elektroniki konsumenckiej kina domowego, która otrzymała certyfikat THX. Z dosłownie tysiącami testów, zanim zdobędziesz logo certyfikacji THX. Bez względu na to, jakie wejście jest używane, bez względu na kombinację wielu wbudowanych funkcji amplitunera, przedwzmacniacza lub wzmacniacza, nie można nic dodać, nic nie zabrać z materiału źródłowego dźwięku. TX-RZ50 oferuje cztery różne tryby odsłuchu THX: kino, gry, muzyka i surround EX.

Cyfrowo zremasterowane treści IMAX dla środowiska domowego są tworzone, aby zapewnić ten sam ostry obraz 4K HDR i potężny dźwięk, tak jak zamierzył filmowiec. Tryb IMAX w Onkyo jest skrupulatnie zoptymalizowany do odtwarzania cyfrowo zremasterowanych treści, aby zapewnić najlepsze wrażenia podczas oglądania i słuchania na Ziemi.

HDMI® 2.1 to najnowsza aktualizacja specyfikacji HDMI®, która obsługuje eARC, szereg wyższych rozdzielczości wideo i częstotliwości odświeżania, w tym 8K/60 i 4K/120 oraz formaty Dynamic HDR. 8K zapewnia niezwykle wciągające wrażenia wizualne dzięki dwukrotnie większej rozdzielczości poziomej i pionowej niż 4K oraz 4 razy większej liczbie pikseli; a w połączeniu z częstotliwością odświeżania 60Hz umożliwia płynne i ostre oglądanie treści z szybką akcją. HDMI 2.1 z 8K i eARC zapewnia, że ​​Twój system jest gotowy na najczystszy i najczystszy obraz dostępny teraz i w przyszłości.

Amplituner Onkyo TX-RZ50 może dołączyć do istniejącego domowego systemu dźwiękowego Sonos lub stać się początkiem nowego, po prostu poprzez sparowanie go z portem Sonos*. Działa z odbiornikami audio-video z certyfikatem Sonos i oferuje najlepsze w swojej klasie połączenie z ekosystemem Sonos , budzenie, zmiana wejść i granie z odpowiednią głośnością za pomocą funkcji Sonos Volume-Pass Through w aplikacji Sonos*.

TX-RZ50 może współpracować z maksymalnie trzema portami Sonos — po jednym dla każdej z trzech niezależnych stref — każdy odtwarza zupełnie inną usługę przesyłania strumieniowego z Sonos Radio.


Dwukierunkowa technologia Bluetooth pozwala odbierać i przesyłać bezprzewodowo sygnał audio do amplitunera przy użyciu kodeków SBC lub AAC lub przesłać dźwięk odtwarzany przez Onkyo do kompatybilnych słuchawek bezprzewodowych przy użyciu kodeków SBC, aptX, w tym 24-bitowego dźwięku przez aptX HD. Udoskonalone możliwości przesyłania danych najnowszej generacji Bluetooth zapewniają czyste i niezawodne odtwarzanie dźwięku, dzięki czemu usłyszysz ulubione utwory zgodnie z zamierzeniami inżyniera dźwięku.

Dostęp do Spotify, TIDAL, Deezer, TuneIn i Pandora jest wbudowany w system. Użyj dedykowanych aplikacji (jeśli są dostępne) lub bezpłatnej aplikacji Onkyo Control dla urządzeń Apple i Android, aby znaleźć i odtwarzać muzykę.

Technologia DTS Play-Fi pozwala cieszyć się wysokiej jakości muzyką z podłączonych usług online, sieciowych serwerów multimedialnych i biblioteki urządzeń przez Wi-Fi® do dowolnej liczby kompatybilnych produktów za pomocą aplikacji Onkyo Music Control na iPada, iPhone'a i smartfony/tablety z systemem Android. DTS Play-Fi może synchronizować muzykę w każdym pomieszczeniu. Każdy członek Twojej rodziny może używać własnego urządzenia do słuchania swojej muzyki w pokoju lub grupie pokoi. DTS Play-Fi pozwala zbudować kompleksowy ekosystem wielu pomieszczeń, który zaspokoi praktycznie każdą potrzebę.

Onkyo TX-RZ50 łatwo integruje się z istniejącym ekosystemem inteligentnego domu, w tym z Apple Airplay, Alexa, aplikacjami Google i nie tylko. Dzięki czemu otrzymujesz wysoce wydajne i kompatybilne urządzenie sieciowe, które może przesyłać strumieniowo ulubione treści w dowolnym miejscu w domu.

Dzięku obsłudze multistrefowej istnieje możliwość rozrywki Ultra High-Definition z rozdzielczością do 8K (60Hz) w dwóch różnych pokojach za pomocą odbiornika Onkyo. Oglądaj film w kinie domowym, podczas gdy dzieci oglądają bajki w swoim pokoju zabaw.

 

 

BR10 to najnowszy flagowiec z kultowej, uhonorowanej nagrodą EISA serii Borea od Triangle. Kolumny wyposażone są w aż 8-calowe przetworniki basowe, które poszerzają pasmo przenoszenia niskich częstotliwości oraz zwiększają możliwość przenoszenia mocy, jednocześnie zachowując jakość brzmienia, z której francuski producent jest znany.

Duża powierzchnia membran z włókna szklanego w połączeniu z potężnym napędem, owocują basem potężnym, szybkim i kontrolowanym. Oprócz tego ta trójdrożna konstrukcja wyposażona została w 25-milimetrowy głośnik wysokotonowy z technologią EFS (Efficient Flow System) i 6-calowy przetwornik średniotonowym z membraną z masy celulozowej.

Głośnik wprowadza nową architekturę, z oddzielnym systemem zwrotnicy i podwójnym terminalem głośnikowym do bi-wiringu lub bi-amplifikacji. Dzięki wysokiej czułości wynoszącej 92dB, BR10 mogą być połączone z większością potężnych wzmacniaczy dostępnych na rynku. Za sprawą niezwykłej wydajności w zakresie niskich częstotliwości i obsłudze mocy wynoszącej 200W, kolumny te nadają się do pomieszczeń o powierzchni powyżej 30m2.

Kolumny Borea BR10 dostarczają szerokiego spektrum dźwięku, co sprawia, że są niezwykle wszechstronne w użyciu.

Membrana przetworników niskotonowych wykonana jest z włókna szklanego i połączona z potężnym napędem odpowiednim dla wysokiego obciążenia. Nowością jest konstrukcja kosza przetworników w modelu BR10, zaprojektowana pod kątem zoptymalizowania wentylacji, co skutkuje możliwością przyjęcia wysokiej mocy poprzez odpowiednie chłodzenie cewki.

Kolejną wprowadzoną nowością jest zmodyfikowane gumowe zawieszenie przetwornika, zapewniające utrzymywaną pod kontrolą odpowiedź impulsową. Głośnik zapewnia mocne uderzenie basu, pozostawiając jednocześnie miejsce dla średnich tonów (w tym wokali), co nadaje brzmieniu przestrzenności i klarowności.

Oparty o 25mm jedwabny przetwornik z soczewką akustyczną i firmowym korektorem fazy. System EFS redukuje efekt kierunkowości, co pozwala na stworzenie szerszego optymalnego pola akustycznego, tak aby wszystkie osoby znajdujące się w pomieszczeniu mogły czerpać jednakową przyjemność z odsłuchu Cewka jest napędzana neodymowym magnesem z systemem chłodzenia, aby uzyskać większą stabilność przy wysokich poziomach głośności.


Głośnik średniotonowy został przeniesiony z droższej linii Esprit EZ. Dodatkowo firma postanowiła go udoskonalić. Membrana to w dalszym ciągu stuprocentowo naturalna celuloza bez lakierowania sztucznymi specyfikami - jest to jedyny taki produkt na rynku. Czysta celuloza zapobiega jakimkolwiek podkolorowaniom w kluczowym zakresie średnich tonów, na które ludzkie ucho jest najbardziej wyczulone.


W ramach udoskonaleń poprawiono geometrię profilu membrany, aby poprawić poziom sztywności, co pozwoliło zwiększyć realne pasmo przenoszenia. Podobnie jak w Esprit głośnik średniotonowy wyposażono w zawieszenie o odwróconej fałdzie i krótkim skoku, które starannie modeluje ruch membrany, tak aby uniknąć jakichkolwiek zniekształceń przy odtwarzaniu ludzkiego głosu. Wszystko to zapewnia zdumiewający realizm i idealne wyrównanie tonalne.


DVAS (ang. Driver Vibration Absorption System) to autorska, unikalna technologia pochłaniania drgań firmy Triangle. Jest to system mechanicznie odsprzęgający przetworniki średnio i niskotonowe od obudowy, za pomocą wewnętrznych wzmocnień kolumny umieszczonych zaraz za magnesami przetworników. Na innowacyjny system DVAS składają się wzmocnienia wewnątrz obudowy wykonane z płyt MDF oraz pianki EVA.


Rezultatem są doskonałe doznania dźwiękowe, bez jakiejkolwiek podbarwień czy zakłóceń powodowanych przez obudowę.


BRC01 to kolumna centralna stworzona specjalnie do zestawów kina domowego. Dysponuje skutecznością o wysokości 90 decybeli, masywną wzmacnianą obudową oraz dedykowanym głośnikiem średnioniskotonowym z masy celulozowej.


Oparty o 25mm jedwabny przetwornik z soczewką akustyczną i firmowym korektorem fazy. System EFS redukuje efekt kierunkowości, co pozwala na stworzenie szerszego optymalnego pola akustycznego, tak aby wszystkie osoby znajdujące się w pomieszczeniu mogły czerpać jednokową przyjemność z odsłuchu Cewka jest napędzana neodymowym magnesem z systemem chłodzenia, aby uzyskać większą stabilność przy wysokich poziomach głośności.

 

Głośnik średniotonowy został przeniesiony wprost z droższej linii Esprit EZ. Dodatkowo firma postanowiła go udoskonalić. Membrana to w dalszym ciągu stuprocentowo naturalna celuloza bez lakierowania sztucznymi specyfikami - jest to jedyny taki produkt na rynku. Czysta celuloza zapobiega jakimkolwiek podkolorowaniom w kluczowym zakresie średnich tonów, na ktore ludzkie ucho jest najbardziej wyczulone.

W ramach udoskonaleń poprawiono geometrię profilu membrany, aby poprawić poziom sztywności, co pozwoliło zwiększyć realne pasmo przenoszenia. Podobnie jak w Esprit głośnik średniotonowy wyposażono w zawieszenie o odwróconej fałdzie i krótkim skoku, które starannie modeluje ruch membrany, tak aby uniknąć jakichkolwiek zniekształceń przy odtwarzaniu ludzkiego głosu. Wszystko to zapewnia zdumiewający realizm i idealne wyrównanie tonalne.

 

Model BR02 to kompaktowa kolumna surround z serii Borea. Dysponuje skutecznością o wysokości 89 decybeli, masywną wzmacnianą obudową oraz dedykowanym głośnikiem średniotonowym z masy celulozowej.

 

Głośniki z serii Borea dostępne w czterech różnych wykończeniach: czarnym, białym, jasnym dębie i orzechu. Wszystkie głośniki z gamy Borea mają estetyczną, magnetyczną maskownicę, na której nie widać widocznych wstawek ani śrub.

Onkyo TX-RZ50

 • Ilość kanałów: 9.2
 • Moc: 9 x 180W (6 Ohm)
 • Stosunek sygnał/szum: 106 dB (Line, IHF-A)
 • Aluminiowy panel przedni, klapka i pokrętło regulacji głośności
 • 3-trybowy ściemniacz wyświetlacza (Normal/Dim/Dimmer)
 • Menu ekranowe przez HDMI
 • Sterowanie IP i konfiguracja AVR przez przeglądarkę internetową
 • Advanced Music Optimizer poprawia jakość odtwarzania skompresowanego dźwięku
 • Vocal Enhancer zwiększa słyszalność wokalu/dialogu za pomocą pilota lub klawiszy na panelu przednim
 • Przełączanie głośników przednich na surround / wysokościowe w trybie przypisywania stereo w celu słuchania w tle
 • Funkcja nakładania menu ekranowego wyświetla dane sygnału wejściowego A/V, dane wyjściowe/ustawienia oraz informacje o sieci
 • Możliwość zapisania w pamięci ustawień głośności My Input Volume do dla poszczególnych wejść A/V za jednym dotknięciem
 • Regulacja częstotliwości odcięcia dla każdego kanału(40/50/60/70/80/90/100/120/150/180/200 Hz)
 • Kontrola synchronizacji A/V (do 500 ms w krokach co 5 ms przy 48 kHz)
 • HDMI: 2.1 (Ultra High Speed) / ARC / e-ARC
 • Obsługa kolorów: 4:4:4
 • HDR BT.2020
 • HDR10+
 • HLG 10 bit/ 8bit
 • HDR10
 • Deep Colour 12 bit
 • Obsługa rozdzielczości: SD (576i) / HD (1280x720p) / Full HD (1920x1080p) / Quad HD / 4K / Ultra High Definition (3840x2160p) / 8K
 • HDCP: 2.2 / 2.3
 • Formaty z USB: AAC / AIFF / Apple Lossless / FLAC / LPCM / MP3 / WAV / WMA / DSD / DSD 64 (2.8MHz) / DSD 128 (5.6MHz) / DSD 256 (11.2MHz)
 • Kontrola tonów: TAK
 • Dekodery DTS: DTS / DTS-ES / DTS 96/24 / DTS-HD High Resolution Audio / DTS-HD Master Audio / DTS-ES Discrete / DTS-ES Matrix / DTS-Express / DTS 96/32 / DTS:X / DTS Neural:X / IMAX DTS / IMAX DTS:X / IMAX Neutral: X
 • Dekodery Dolby: Dolby Digital / Dolby Digital Plus / Dolby TrueHD / Dolby Surround / Dolby Atmos / Dolby Atmos Height Virturalizer / Dolby Surround / Dolby Vision / Dolby Atmos Height
 • Tuner radiowy: DAB+ / FM
 • Liczba stacji radiowych do zaprogramowania: 40
 • Automatyczna kalibracja za pomocą mikrofonu: TAK (DIRAC) - poprawia scenę dźwiękową, lokalizację, czystość i bas
 • Graficzne menu ekranowe (OSD)
 • Obsługa HDMI pass-through
 • Skalowanie video: Do 4K Ultra HD / Do 8K Ultra HD
 • Wyjście subwooferowe: TAK podwójne
 • Certyfikat THX: THX Certified Multimedia Products
 • Obsługiwane modele iPhone: iPhone 6 Plus
 • Obsługiwane modele iPoda: Touch 4 / Touch 5
 • Kontrola tonów: ±10 dB, 20 Hz (Bass) ±10 dB, 20 kHz (Treble)
 • Automatyczna aktualizacja oprogramowania przez internet: TAK
 • Pilot: TAK
 • Możliwość odtwarzania 3 źródeł dźwięku za pośrednictwem dedykowanych przetworników cyfrowo-analogowych i wyjść głośnikowych MAIN, Powered Zone 2 i
 • Powered Zone 3

Sekcja sieciowa

 • Platforma multiroom SMART AV Receiver ze zintegrowanymi usługami przesyłania strumieniowego, obsługą asystentów głosowych i zdalnym sterowaniem przez aplikację
 • Współpracuje z Sonos certyfikowanym dla domowego systemu dźwiękowego Sonos, sterowanie za pomocą aplikacji Sonos
 • Współpracuje asystentem głosowym Alexa obsługując odtwarzanie muzyki w wielu pomieszczeniach
 • Współpracuje z asystentem głosowym Ok Google i wbudowanym Chromecast
 • Obsługuje Apple AirPlay 2, umożliwiając sterowanie głosowe Siri
 • Dźwięk multiroom DTS Play-Fi za pośrednictwem aplikacji Onkyo Music Control
 • DTS Play-Fi
 • Roon: RoonTested
 • DLNA: Tak
 • Wi-Fi 2.4GHz / 5 GHz (czterordzeniowy SoC 1,8 GHz obsługuje Wi-Fi 802.11ac (2x2 MIMO)
 • AirPlay / Airplay 2
 • Bluetooth (dwukierunkowy, pozwala odbierać dźwięk wysyłany z telefonów komórkowych i komputerów PC oraz przesyłać dźwięk do słuchawek bezprzewodowych (tryb RX: SBC/AAC; tryb transmisji: SBC/Qualcomm® aptX™/aptX HD)
 • Dedykowana aplikacja: Android / iOS (Apple iPhone/iPod/iPad)
 • Radio internetowe: TAK
 • Usługi muzyczne: Deezer / Pandora / Spotify / TuneIN / Tidal / Amazon Music
 • Wejście USB (tryb pamięci masowych): Pendrive FAT16/32 / Dysk twardy FAT16/32

Wejścia / Wyjścia

 • Wejścia HDMI: 6 / 2
 • Wejście optyczne: 1
 • Wejścia koaksjalne: 1
 • Wyjścia 2xRCA liniowe: 2
 • Wejścia 2xRCA liniowe: 6
 • Złącze słuchawkowe: 6.3mm duży jack
 • Wejście Ethernet/LAN: TAK
 • Wyjście pre-out wielokanałowe: 9
 • Dodatkowe strefy: 2 strefa / 3 strefa
 • Wejście gramofonowe (PHONO): 1
 • Wejście komponentowe: 1
 • Trigger: TAK 1
 • IR
 • RJ-45
 • USB
 • RS232

Dane ogólne

 • Zasilanie: AC 220 - 240 V, 50/60 Hz
 • Maksymalne zużycie energii: 850 W
 • Wymiary (W x S x G) 201.5 x 435 x 398 mm
 • Waga: 14 kg

Triangle Borea BR10

 • Konstrukcja: 3-drożna, bass-reflex (przód)
 • Głośniki wysokotonowe: 25mm, kopułka jedwabna z soczewką akustyczną i firmowym korektorem fazy
 • Głośniki średniotonowe: 165mm, membrana z celulozy
 • Głośniki niskotonowe: 2x 203mm, membrany z włókna szklanego
 • Skuteczność: 92 dB
 • Moc ciągła (RMS): 200W
 • Pasmo przenoszenia: 30 - 22.000Hz
 • Maskownica mocowana na magnesy
 • System akustycznego tłumienia obudowy DVAS
 • W komplecie kolce
 • Wymiary (WxSxG): 1110 x 245 x 380 mm (z cokołem 30cm)
 • Waga: 27 kg / szt.

Triangle Borea BR02

 • Konstrukcja: 2-drożna, bass-reflex
 • Głośnik wysokotonowy: 25.4mm, membrana jedwabna z systemem EFS, korektorem fazy, napędzania wysokiej klasy cewką i magnesem neodymowym
 • Głośnik średniotonowy: 130mm, głośnik z wyprofilowanym stożkiem z masy celulozowej i z półzawiniętym zawieszeniem wykonanym z unikalnego połaczenia gumy i pianki
 • Impedancja: 8 Ohm
  Skuteczność: 89dB
 • Moc ciągła (RMS): 80W
 • Pasmo przenoszenia: 51 - 22.000Hz
 • Maskownica mocowana na magnesy
 • System akustycznego tłumienia obudowy DVAS
 • Wysokiej klasy złącza głośnikowe z metalowym lakierowanym terminalem
 • W komplecie kolce
 • Wymiary (WxSxG): 310 x 176 x 274 mm
 • Waga: 5.18kg

Triangle Borea BRC01

 • Konstrukcja: 2-drożna, bass-reflex
 • Głośniki wysokotonowe: 1x 1cal (254mm) membrana jedwabna z systemem EFS, korektorem fazy, napędzania wysokiej klasy cewką i magnesem neodymowym
 • Głośniki średnioniskotonowe: 2 x 130mm, membrana ze stożkiem z masy celulozowej i z półzawiniętym zawieszeniem wykonanym z unikalnego połaczenia gumy i pianki
 • Skuteczność: 90dB
 • Moc ciągła (RMS): 90W
 • Pasmo przenoszenia: 57 - 22.000Hz
 • Maskownica mocowana na magnesy
 • System akustycznego tłumienia obudowy DVAS
 • Wysokiej klasy złącza głośnikowe z metalowym lakierowanym terminalem
 • W komplecie kolce
 • Wymiary (WxSxG): 175,7 x 485 x 273,8 mm
 • Waga: 8kg