Yamaha RX-A2A + Polk Audio R700 + R350 + R100 + SUB12

 • kpl.
 • 19 999,00 zł / kpl.
 • Oblicz

Dzięki swojej mocnej konstrukcji A2A zapewnia potężny, doskonały dźwięk. Ten imponujący amplituner AV całkowicie odmieni twój system kina domowego profesjonalną jakością dźwięku i obrazu.

Yamaha RX-A2A sprawia, że filmy i gry prezentowane są tak, jak nigdy wcześniej. Amplituner wyposażony jest w bogatą gamę złączy HDMI  (7 wyjść/1 wyjście) obsługujące rozdzielczość 8K/60Hz i 4K/120Hz. Rozwiązania zastosowane w RX-A2A sprawiają, że Yamaha jest domowym centrum  rozrywki, dzięki któremu każdy z domowników znajdzie coś dla siebie. Aby w pełni skorzystać z dobrodziejstw, jakie niesie za sobą technologia 8K, niezbędna jest aktualizacja oprogramowania amplitunera. Ponadto należy mieć dostęp do telewizora kompatybilnego z 8K.

HDR10+ określając dynamikę materiału wideo w oparciu o scenę po scenie i dostarczając w niewielkiej ilości metadanych charakterystykę sceny pomiędzy jasnymi i ciemnymi fragmentami zapewnia głębszy kontrast i bardziej realistyczny obraz. Z kolei zgodność z 4K/120 Hz pozwala aktywować wyższą częstotliwość odświeżania, zapewniając płynniejsze i bardziej realistyczne wrażenia podczas oglądania filmów.

Dzięki rozwiązaniom opracowanym z myślą o grach i multimediach amplituner RX-A2A zwiększa poziom wygładzenia oraz płynności ruchu i przejść w grach, filmach i obrazach wideo, które wykorzystywane są np. w najnowszych konsolach. Wśród zastosowanych rozwiązań znajdują się m.in. ALLM (Auto Low Latency Mode) i VRR (Variable Refresh Rate). ALLM minimalizując opóźnienia i dostosowując częstotliwość odświeżania
eliminuje ryzyko rozrywanie się ramek obrazu, aby zachować płynność obrazu. Z kolei VRR pozwala telewizorowi automatycznie przełączyć się w tryb „Gra” po wykryciu konsoli podłączonej poprzez HDMI. Wtedy sygnał przesyłany jest bez żadnych opóźnień, co ma ogromne znaczenie w grach e-sportowych. W połączeniu z funkcjami QMS (Quick Media Switching), redukującą opóźnienie sygnału przy przełączaniu i eliminującą
chwilowy czarny ekran, oraz QFT (Quick Frame Transport), zmniejszającą opóźnienie przy przesyłaniu klatek obrazu, RX-A2A pięknie odwzoruje jakość dźwięku gier i bez żadnych opóźnień oraz zniekształceń odtworzy obraz w maksymalnej rozdzielczości.

Amplituner Yamaha RX-A2A jest odpowiedzią na oczekiwania fanów spektakularnych efektów dźwiękowych, którzy nie mają w swoim systemie głośników sufitowych lub skierowanych do góry. Dolby Atmos z technologią wirtualizacji wysokości (funkcja dostępna poprzez aktualizację oprogramowania) tworzy wrażenia Atmos bazując jedynie na głośnikach promieniujących do przodu. Wykorzystywane w RX-A2A rozwiązanie pozwala skonfigurować do aż pięciu głośników, aby odwzorować efekt dwóch głośników sufitowych, lub też wykorzystać wszystkie siedem kanałów do symulacji potężnego efektu czterech górnych głośników.

Chociaż amplituner RX-A2A otwiera najnowszą serię amplitunerów serii Aventage, wyposażony został w wysokiej klasy układ YPAO™ R.S.C. z pomiarem wielopunktowym. Dzięki temu każdy z nas może dopasować dźwięk do swojego pokoju analizując akustykę pomieszczenia i mierząc charakterystykę głośników. Funkcja ta optymalizuje także parametry dźwięku, aby uzyskać maksymalne efekty z CINEMA DSP, Dolby Atmos® i DTS:X®.

Znakiem rozpoznawczym urządzeń Yamahy z funkcjami sieciowymi jest obsługa autorskiego systemu MusicCast, który pozwala przesyłać bezprzewodowo dźwięk do kompatybilnych urządzeń znajdujących się w innych pomieszczeniach domu i odwrotnie. Amlituner wyposażony został w liczne funkcje sieciowe takie jak wbudowane radio internetowe, serwisy strumieniowe, np. Tidal i Spotify, obsługę Airplay, dwukierunkowy Bluetooth oraz Wi-Fi (2.4 / 5 GHz).


MusicCast Surround umożliwia bezprzewodowe podłączenie głośników MusicCast 20 lub MusicCast 50 jako tylnych głośników efektowych w systemie kina domowego. Dzięki temu rozwiązaniu nie musimy prowadzić przewodów od amplitunera do głośników tylnych zachowując zalety pełnego systemu kina domowego.

Już na pierwszy rzut oka uwagę przykuwa jego całkowicie odmienione wzornictwo. Przeprojektowany panel przedni, elegancko wkomponowany w przednią ściankę wyświetlacz, niewielka liczba przełączników oraz pokręteł nadają urządzeniu elegancki charakter, zapewniając użytkownikowi szybką i łatwą implementację w dowolnie zaprojektowanym pomieszczeniu – od rustykalnego do nowoczesnego.

Model RX-A2A, podobnie jak wszystkie nowe amplitunery AV Yamahy r., wyróżnia się całkowicie nową konstrukcją wzmacniacza. Jedną z jego kluczowych cech jest wysoka szybkość narastania napięcia wyjściowego przekładająca się na potężny, dynamiczny dźwięk zarówno w filmach, jak i muzyce. Mocny dźwięk to również efekt zastosowania wzmacniacza o mocy 100 W na kanał (przy obciążeniu 8 Ω). Nowa konstrukcja  gwarantuje także precyzyjniejszą transmisję sygnału dźwięku High-Res.

W amplitunerze Yamaha RX-A2A zadbano o najmniejsze szczegóły. W celu zminimalizowania wibracji komponentów wewnątrz urządzenia umieszczono pośrodku obudowy piątą nóżkę. Jej zadaniem jest tłumienie drgań transformatora mocy, tranzystorów mocy i radiatorów a także wibracji generowanych przez dźwięk wydobywający się z głośników, pozwalając uzyskać dynamiczny i precyzyjny dźwięk.

Amplituner oprócz dołączonego pilota może być również zarządzany przez darmową, polskojęzyczną aplikację MusicCast lub asystentów głosowych (ich dostępność może różnić się w zależności od regionu i wymaga urządzenia z wbudowanym mikrofonem np. smartfona lub głośnika z wbudowanym asystentem głosowym).

Odtwarzanie z przenośnych źródeł ułatwia cyfrowy port USB. Umieszczony na przednim panelu RX-A2A, ułatwia podłączenie zewnętrznych urządzeń, takich jak pendrive’y z plikami w formatach obsługiwanych przez amplituner.

Amplituner MusicCast RX-A2A wyposażony jest w wejście Phono. Za jego pomocą można podłączyć dowolny gramofon wykorzystujący wkładkę MM i odtwarzać dźwięk zapisany na winylowych płytach, aby odkryć na nowo piękno analogowego brzmienia.

Polk Audio Reserve R700 to największy model spośród nowej linii kolumn głośnikowych amerykańskiego producenta, bazujący na wykorzystaniu znanych oraz sprawdzonych technologii z referencyjnej serii LEGEND.

Fundament brzmienia modelu R700 pełni trójdrożna konstrukcja składająca się z podwójnych, 203mm przetworników niskotonowych, mierzącego 165mm przetwornika średniotonowego wyposażonego w membranę Turbine oraz 25mm przetwornika wysokotonowego Pinnacle.

Membrana Turbine skonstruowana jest w o parciu o rdzeń piankowy i formowana na kształt turbiny. Pozwala ona uzyskać lepsze tłumienie oraz większą sztywność bez dodatkowej masy własnej co przekłada się płynne i dokładniejsze brzmienie średnich częstotliwości.

Autorski przetwornik wysokotonowy Pinnacle zgodny z certyfikatem Hi-Res, stanowi pierścieniowa membrana z aluminiowym dyfuzorem stożkowym. Wykorzystuje ona precyzyjnie dostrojony falowód, poprawiający rozpiętość wysokich częstotliwości oraz pozwalając na uzyskanie klarownego i dokładnego brzmienia wysokich częstotliwości bez dodatkowych akcentów i zniekształceń. Tylna komora przetwornika jest dodatkowo tłumiona w celu eliminacji niepotrzebnych rezonansów.

W modelu R700 wykorzystano zaawansowany, punktowy system usztywnień obudowy o nazwie Cabinet Resonance Control (CRC), odpowiedzialny za redukcję drgań.

Zastosowano także nowoopracowany system Power Port drugiej generacji (Power Port 2.0). Stanowią go technologia X-port oraz Enhanced Power Port. Całość opiera się na aluminiowej podstawie rury portowej, którą umieszczono bliżej podłogi.Działanie to pozwala uzyskać jeszcze większą wydajność i poziom dynamiki w brzmieniu niskich częstotliwości niż w poprzednich konstrukcjach kolumn, dodatkowo zapobiega niepożądanym szumom z wewnątrz.


Kolumny głośnikowe R700 oferują wysoki poziom szczegółowości, wspartym solidnym basem i dokładnym odwzorowaniem wokalu. Z racji sporych gabarytów bez problemu są wstanie nagłośnić duży salon o powierzchni 30-45m2. Zarazem świetnie znajdą zastosowanie w dwukanałowych systemach a także posłużą jako solidna baza pod budowę zaawansowanego zestawu kina domowego.

 

Polk Audio Reserve R350 to wszechstronny i zarazem ultra-smukły głośnik centralny, dedykowany dla systemów kina domowego.

Model R350 wyróżnia konstrukcja pozwalająca na pracą w dwóch płaszczyznach, jako kanał centralny lub frontowy lewy/prawy.
Dzięki podłużnej konstrukcji w wersji slim i wbudowanym uchwytom ściennym bezproblemowo można go powiesić pod TV lub bokach kiedy wykorzystywany będzie jako jeden z głośników przednich.


R350 dostarcza wyraźnie brzmienie dialogów z szeroką sceną dźwiękową dzięki zastosowanym podzespołom zaczerpniętych z droższej serii kolumn Polk Audio Legend:

 • Podwójne przetworniki średnio-niskotonowe z membranami Turbine
 • Autorski przetwornik wysokotonowy Pinnacle z pierścieniową membraną i aluminiowym dyfuzorem
 • Możliwość pracy jako głośnik centralny lub frontowy lewy/prawy
 • Elegancka i smukła obudowa
 • Wbudowane uchwyty ścienne

Dzięki subtelnej elegancji seria Reserve cechuje się minimalistycznym designem i uniwersalnym wyglądem. Dziedzicząc flagowy układ przetworników firmy Polk, R100 oferuje wyjątkowy dźwięk, który skutecznie konkuruje z podobnymi głośnikami, które sprzedają się za dwukrotnie wyższą cenę.

Ponad 40 lat innowacji, projektowania i testowania głośników wysokotonowych doprowadziło do opracowania nowego 1 calowego tweetera Pinnacle z radiatorem stożkowym, debiutującego we flagowej serii Legend firmy Polk. Opracowany przez Polk Audio, zapewnia ultraczystą, wyraźną reprodukcję wysokich tonów bez niepożądanych podbarwień i zniekształceń. Przetwornik wysokotonowy Pinnacle wyposażony został w precyzyjnie dostrojony falowód, który radykalnie poprawia dyspersję energii wysokich częstotliwości, zapewniając szeroki „sweet spot”, podczas gdy krytycznie tłumiona tylna komora pomaga pokonać wszelkie niepożądane rezonanse.

Polk opracował membranę Turbine specjalnie dla naszych flagowych produktów, aby zapewnić naturalną reprodukcję średnich częstotliwości, na które ludzkie uszy są szczególnie wrażliwe. Membrany Turbine łączą oryginalny rdzeń piankowy firmy Polk z geometrią turbiny, co znacznie zwiększa sztywność i tłumienie bez dodawania masy. Usłyszysz każdy szczegół i doświadczysz płynnych, szczegółowych średnich tonów i naturalnego basu.

Nowo opracowany port X-Port firmy Polk zawiera filtr Eigentone (ETF), który zapewnia wolny od zniekształceń, niewymuszony bas. Składa się z zestawu absorberów o konstrukcji zamkniętej, które są specjalnie dostrojone, aby wychwytywać i eliminować tradycyjne zniekształcenia występujące w głośnikach. X-Port zapewnia, że wyższy bas i średni zakres są wolne od rezonansów portów i obudowy, zapewniając płynny, szczegółowy, bogaty dźwięk.

Dzięki certyfikacji Hi-Res Audio, Polk Reserve R100 zapewnia wyraźne i szczegółowe brzmienie klasy high-end. Kobiece wokale są wyjątkowo gładkie i szczegółowe, bez koloryzacji.

 

Seria subwooferów HTS tej amerykańskiej marki łączy w sobie wszystkie najważniejsze technologie Polk Audio wraz z nową jakością wykonania i designem, który nawiązuje do najlepszych cech amerykańskiego wzornictwa.

Polk Audio HTS 12 to:

 • obudowa z płyt MDF umieszczona na stabilnym cokole wyposażonym w deflektor ciśnienia akustycznego - pozwala to na podniesienie skuteczności basu do 3 decybeli oraz uniknięcie szmerów bas refleksu przy zbyt dużym ciśnieniu wewnątrz obudowy.
 • membrany znane z cenionej serii Signature.
 • kompozytowe sztywne przetworniki znane z serii Rti, poprawione poprzez zastosowanie nowego składnika wzmacniającego w postaci minerału mica, wykorzystywanego również w produkcji ceramiki.
 • głośnik napędzany czterowarstwową cewką.
 • zawieszenie zbudowane z superwytrzymałego włókna aramidowego Conex - posiada podobne właściwości jak Kevlar czy Nomex.
 • przetworniki zaprojektowane z użyciem laserowej technologii wizualizacji pracy przetwornika, rozwiązanie znane z laboratoriów Klippel.
 • 200 W mocy ciągłej w RMS.

Yamaha AVENTAGE RX-A2A

 • Ilość kanałów: 7.2
 • Moc wyjściowa: 125W (8 ohms, 0.9% THD, 1kHz)
 • Dekodery dźwięku: Cinema DSP, Dolby Atmos, DTS Neural:X, DTS:X, Cinema DSP 3D
 • Ilość trybów DSP: 17
 • 3D Video
 • 8K Video
 • Konwersja/Skalowanie wideo: Tak (HDMI do 8K)
 • Zakresy radiowe: DAB, DAB+, FM, Radio internetowe
 • Pilot (typ): Zaprogramowany
 • Automatyczna kalibracja (YPAO)
 • Multizone: Tak (2 strefa)
 • HDMI CEC
 • HDMI Pass-through 8K60B, 4K120AB (po aktualizacja) *

Sekcja sieciowa

 • Certyfikat DLNA
 • Radio internetowe
 • Bezprzewodowy streaming YAMAHA AV CONTROLLER, AirPlay, Wi-Fi Direct, Bluetooth
 • Serwisy strumieniujące: Amazon Music, Deezer, Napster, Qobuz, Spotify, TIDAL
 • Sterowanie aplikacją
 • WiFi (2.4G/ 5.0 G)
 • Odtwarzane formaty plików: AAC, AIFF, ALAC, DSD, FLAC, MP3, WAV, WMA, WMA-L, WAV 192/24
 • Bluetooth (dwukierunkowy)

Wejścia / Wyjścia

 • HDMI: 7/1
 • Cyfrowe wejścia audio optyczne/koncentryczne: 1 / 1
 • Front USB Tak
 • Wejście gramofonowe: 1

Dane ogólne

 • Pobór mocy (standby): 0,1 W
 • Tryb ECO
 • Wymiary (S x W x G): 435 x 171 x 372 mm
 • Waga 10.2 kg

Polk Audio Reserve R700

 • Konstrukcja: 3-drożna, bass-reflex (Power-Port 2.0)
 • Przetwornik wysokotonowy: 25mm, pierścieniowa membrana z aluminiowym dyfuzorem stożkowym
 • Przetwornik średniotonowy: 2 x 165mm, membrana Turbine
 • Przetwornik niskotonowy: 2 x 205mm,membrana Turbine
 • Pasmo przenoszenia: 30Hz - 50kHz
 • Rekomendowana moc wzmacniacza: 20-300 W
 • Skuteczność: 88dB
 • Impedancja: 4Ohm
 • Wymiary (S x W x G): 320.7 x 1143.8 x 428.3mm
 • Waga: 35.9kg/szt.

Polk Audio Reserve R350

 • Konstrukcja: 2.5-drożna
 • Przetwornik wysokotonowy: 25mm, pierścieniowa membrana z aluminiowym dyfuzorem stożkowym
 • Przetwornik średnio-niskotonowy: 4 x 165mm, membrana Turbine
 • Pasmo przenoszenia: 75Hz - 35kHz
 • Rekomendowana moc wzmacniacza: 25-200 W
 • Skuteczność: 87dB
 • Impedancja: 4 Ohm
 • Wymiary (S x W x G): 320.7 x 1143.8 x 428.3mm
 • Waga: 9 kg/szt.

Polk Audio Reserve R100

 • Konstrukcja: 2-drożna, bass-reflex
 • Przetwornik wysokotonowy: 25mm, pierścieniowa membrana z aluminiowym dyfuzorem stożkowym
 • Przetwornik średnio-niskotonowy: 133mm, membrana Turbine
 • Całkowite pasmo przenoszenia: 44Hz - 50kHz
 • Rekomendowana moc wzmacniacza: 30 - 150W
 • Efektywność: 86dB
 • Impedancja: 4 Ohm
 • Wymiary (szer. x wys. x gł): 166 x 324 x 259.5mm
 • Waga: 5.5 kg / szt.

Polk Audio HTS12

 • Budowa kolumny: Aktywna
 • Przetworniki: Dynamiczne
 • Głośniki niskotonowe : 1x 12 cali (1 x 30.5 cm)
 • Bas Refleks: Dół
 • Moc ciągła (RMS): 200 W
 • Klasa wzmacniacza: D
 • Pasmo przenoszenia: 22 – 180 Hz
 • Wejścia 2 x RCA liniowe 1
 • Regulacja odcięcia: 40 – 160 Hz
 • Chwilowa moc maksymalna: 400 W
 • Łączność subwoofera: Przewodowy
 • Trigger
 • Regulacja głośności
 • Wymiary (WxSxG): 406 x 356 x 406 mm
 • Waga: 20,78 kg