Triangle Signature Delta

 • szt.
 • 13 497,50 zł 13 497,00 zł
 • Oblicz

Signature to kolejna seria, której produkcja odbywa się we francuskim Soissons na specjalnie przygotowanej linii montażowej. Linia kolumny głośnikowych łączy w sobie luksusowe wykonanie z majstersztykiem myśli technologicznej Triangle zaczerpniętej wprost z linii Magellan.

Obudowa serii Signature jest zrobiona z 7 płyt HDF, każda o grubości 3mm. Łącznie daje to ścianki z prasowanych płyt o grubości 21mm z boków i 25mm na froncie. Pozwala to znacząco obniżyć wibracje powstające przy pracy przetworników.

Wykończenie Signature to klasa sama w sobie. Podkreślenie indywidualnie selekcjonowanych oklein z najpiękniejszymi słojami wymagało wyjątkowych zabiegów. Dlatego producent zdecydował sie na ścięcie szczytu obudowy o 5 stopni, tak aby rzucić jak najwięcej światła na front kolumny. Zabieg ten uwypukla blask siedmiu, w przypadku niektórych modeli nawet dziesięciu warstw lakieru. Podobnie jak w przypadku topowej serii Magellan każda warstwa lakieru jest polerowana przed nałożeniem kolejnej, tak aby starannie dobrana naturalna okleina nie raziła nawet cieniem skazy. Wykończenie Signature jest kosztowne i wymaga mnóstwo czasu. Sam proces przygotowania mahoniowej okleiny trwa 3 tygodnie.


Terminale głośnikowe to produkt własny Triangle'a. Wykonane z wysokiej jakości stopów miedzi zapewniają znakomite przewodnictwo. Zaciski akceptują kable głośnikowe o średnicy nawet 5mm oraz dowolne banany głośnikowe. Obudowa została wyposażona w autorski system wentylacji opart o bas refleks TWIN VENT, którego zadaniem jest rozpraszanie nadmiernego poziomu ciśnienia akustycznego wytwarzanego przez dwa przetworniki niskotonowe. TWIN VENT pozwala każdemu przetwornikowi pracować bez zakłóceń akustycznych ze strony drugiego. Obniża to poziom szumów przy bas refleksie oraz zapobiega zaburzeniom pracy membrany.


SPEC - Single Point Energy Conduction - technologia ograniczająca przenoszenie wibracji ze ścian i podłogi pomieszczenia na kolumny i w odwrotnym kierunku. Jest to możliwe dzięki przesunięciu punktu ciężkości kolumny z cokołu na kolec podpierający front kolumny, który ma zminimalizowaną powierzchnię kontaktu z podłożem. Kolec przejmuje większość wibracji z obudowy i rozprasza je bez przenoszenia na podłogę i ściany, których drżenie może zakłócać pracę kolumny. Technologia ta pochodzi z lutnictwa i jest powszechnie używana w konstrukcjach kontrabasu i wiolonczeli.


Głośnik wysokotonowy to jedyny w swoim rodzaju, firmowy produkt od Triangle. Tweeter z serii TZ2500 to najnowsze wcielenie tytanowej kopułki połączone z komorą kompresyjną. Pozwala to zwiększyć skuteczności całej konstrukcji, obniżyć zniekształcenia dźwięku i poprawić rozpraszanie.


Założenia projektu głośnika wysokotonowego dla serii Signature pozwoliły na rozwinięcie nowego profilu tuby rozpraszającej wraz ze zmodyfikowanym korektorem fazy. Korektor poszerza zakres rozpraszania wysokich tonów i zapewnia jednolity rozkład natężenia dźwięku w całym pomieszczeniu.


Wraz z nowymi elementami tuby i korektora powstał kompaktowy układ napędowy głośnika z super silnym magnesem neodymowym i komorą absorbcyjną. Tył komory został zaprojektowany w celu zatrzymania propagacji fal grających w stronę obudowy, a tym samym redukcji zniekształceń wysokich tonów. Rezultat zastosowanych technologii to bogaty w w naturalne barwy dźwięk bez grama wyostrzeń.


Głośnik został umieszczony w wysuniętej w stosunku do reszty obudowy komorze - jest to autorskie rozwiązanie Triangle, które firma wprowadziła jako pierwsza na rynek w modelu CX2 w roku 1981 roku. Następnie zostało szeroko skopiowane przez innych producentów, niektórzy z nich uczynili nawet z wydzielonej na szczycie komory akustycznej głośnika wysokotonowego element swojego firmowego designu.


W stosunku do poprzedniej serii Genese 18.5 centymetrowy kosz głośnika został przeprojektowany, tak aby zapewnić lepsze chłodzenie dla mocniejszej cewki o zwiększonym, podwójnym uzwojeniu.


Klasyczna membrana z celulozy, która odpowiada za barwę brzmienia Triangle została wyposażona w wypłaszczone, skrócone zawieszenie praktycznie pozbawione fałdy.


Tył komory został zaprojektowany w celu zatrzymania propagacji fal grających w stronę obudowy, a tym samym redukcji zniekształceń wysokich tonów.


Unikalnym rozwiązaniem jest nakładka przeciwpyłowa ukształtowaną w formie korektora fazy w celu uszczelnienia przepływu powietrza z głośnika.


Podstawą głośnika niskotonowego jest układ napędowy wyposażony w podwójny magnes, podwójnie nawijaną cewkę i wytrzymałe gumowe zawieszenie w kształcie odwróconej fałdy.


Unikalny kształt membrany został opracowany wyłącznie do przetwarzania niskich tonów, podobnie jak kombinacja materiałów: włókna szklanego dla zachowania wysokiego poziomu sztywności oraz celulozy dla zróżnicowania barwy instrumentów.


Pierwszym założeniem przy projektowaniu zwrotnicy przez inżynierów Triangle była minimalizacja elementów zwrotnicy, tak aby w jak najmniejszym stopniu wpływać na sygnał wzmacniacza. Nowy system filtrowania separujący tony wysokie i średnie od niskich eliminuje do zera jakąkolwiek emisję fal elektromagnetycznych. Dodatkowo, kolumny zostały zabezpieczone przed przepięciami z sieci elektrycznej.


Wewnętrzne okablowanie kolumny z serii Signature zostało dobrane po wielogodzinnych odsłuchach, tak aby zapewnić założony efekt brzmieniowy. Dodatkowo, kable zamknięto w płaszczach izolacyjnych z polietylenu i PVC.


Aby przygotować projekt akustyczny Signature zaangażowano najnowsze zdobycze technologii, które uczyniły z Triangle liderem francuskiego rynku kolumn głośnikowych. Wśród najważniejszych technologii warto wymienić:


- laserowy system pomiaru zniekształceń Klippela
- drukarki przestrzenne i narzędzia do budowy prototypów
- najnowsze oprogramowanie CAD
- system pomiaru akustycznego MLSSA
- elektroakustyczny system pomiarowy CLIO

 

Specyfikacja

 • Konstrukcja: 3-drożna, bass-reflex (przedni)
  Głośnik wysokotonowy: 25mm, membrana z tytanu, komorą kompresyjną z aluminium, korektorem fazy
 • Głośnik średniotonowy: 180mm, membrana z celulozy, cewką o podwójnym uzwojeniu, spłaszczonym zawieszeniu o krótkim skoku
 • Głośniki niskotonowe: 2 x 180mm, membrany typu sandwich, łączącą w sobie warstwy
 • włókna szklanego i celulozy, podwójnie nawijaną cewką, podwójnym magnesem
 • Podłączenie: Bi Wire (podwójna para kabli - opcjonalnie)
 • Impedancja: 8 Ohm
 • Podział pasma: 280 / 2700Hz
 • Skuteczność: 92dB
 • Moc ciągła (RMS) / szczytowa: 120W / 240W
 • Pasmo przenoszenia: 35 – 20.000Hz
 • Wymiary (WxSxG): 1170 x 233 x 372 mm
 • Waga: 33kg / szt.