Kolumny

Kolumny

Stereo i kino domowe - zapraszamy na odsłuch i porównania kolumn głośnikowych. Posiadamy szeroki wybór konstrukcji: Dali, JBL, Klipsch, Jamo, Focal, Canton, Harman Kardon, Taga i Yamaha.

Dobre kolumny głośnikowe – podstawa domowego systemu audio

Wysokiej jakości kolumny audio stanowią równie ważny element każdego zestawu, jak wzmacniacz czy amplituner. Najważniejszą cechą kolumn głośnikowych powinna być oczywiście jakość dźwięku, jednakże ponadczasowy, stylowy design, który podkreśli fakt posiadania ekskluzywnego sprzętu, również ma znaczenie. Zestaw kolumn ozdobi Twój salon, sypialnię lub gabinet.

Czytaj więcej

W sklepie media-max.pl znajdziesz doskonałej jakości kolumny głośnikowe, które pomogą Ci wypełnić domową przestrzeń krystalicznie czystym, potężnym brzmieniem. Oferujemy dobre kolumny głośnikowe od renomowanych, polecanych producentów, takich jak Dali, JBL, Jamo, Klipsch, Canton, Yamaha, Wharfedale, Focal oraz innych marek. Dzięki najlepszym parametrom dostępne urządzenia spełnią oczekiwania najbardziej wymagających audiofilów i kinomanów. Nasz asortyment obejmuje zarówno budżetowe, jak i najwyższej klasy kolumny głośnikowe do stosowania w systemach stereo i kina domowego.

Kolumna głośnikowa dopasowana do Twoich wymagań

Wśród naszych propozycji znajdziesz kolumny głośnikowe różnego typu, co pozwoli Ci na właściwy dobór urządzenia do posiadanego systemu audio. Kolumny podstawkowe nie zajmują wiele miejsca. Możesz je ustawić na specjalnych podstawkach głośnikowych lub bezpośrednio na meblach. Kolumny podstawkowe  najlepiej sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach o powierzchni wynoszącej ok. 15-20 m2. Ze względu na mniejszą objętość obudowy bas w głośnikach podstawkowych może mieć nieco mniejszy rozmach i zejście niż np. w modelach podłogowych, ale w naszej ofercie bez trudu znajdziesz kolumny podstawkowe z dobrym basem. Pasmo przenoszenia większości modeli rozpoczyna się w okolicach 60-70 Hz.

Kolumny głośnikowe podłogowe to modele stawiane bezpośrednio na podłodze. Ze względu na liczbę i średnicę przetworników, a także wielkość obudowy sprzęty te sprawdzają się najlepiej w pomieszczeniach o powierzchni ponad 20 m2. Kolumny głośnikowe podłogowe pozwalają bowiem na wytwarzanie ciśnienia akustycznego koniecznego do nagłośnienia większych przestrzeni. Urządzenia te sprawdzają się zarówno w kinie domowym, jak i systemach stereo.

Uzupełnieniem zestawu są głosniki centralne i surround. Głośniki centralne są najczęściej umieszczane bezpośrednio pod telewizorem, na wprost użytkownika. Urządzenia te służą nadaniu naturalnego brzmienia i wyrazistości dialogom, co ułatwia zrozumienie treści. Głośnik surround (efektowy), to z kolei model umożliwiający wytwarzanie dźwięku przestrzennego, który stanowi podstawowy cel każdego systemu wielokanałowego. W podstawowej konfiguracji kina domowego głośnik tego rodzaju jest instalowany z tyłu pomieszczenia odsłuchowego, a w systemie 9.2 i 7.2 również po bokach. Dzięki temu sprzętowi dźwięk w scenach akcji jest znacznie bardziej realistyczny.

Najlepsze kolumny głośnikowe – jakie wybrać?

Jaka kolumna okaże się najbardziej odpowiednia do Twojego domu? Wybierając urządzenie, zwróć uwagę nie tylko na rodzaj sprzętu. Istotne są również ich konkretne parametry.

Jednym z kluczowych parametrów jest impedancja. Informuje o tym, jak duży opór stawia cewka przetwornika w trakcie przepływania przez nią sygnału elektrycznego. Producenci podają tzw. impedancję nominalną, aby uprościć poznanie wartości tego parametru. Najczęściej spotykane są aktywne kolumny głośnikowe o impedancji nominalnej 4 oraz 8 Ohm.

Dobrej jakości kolumna powinna też charakteryzować się odpowiednią efektywnością. To parametr określający, jakie natężenie dźwięku są w stanie wygenerować po otrzymaniu konkretnego sygnału. Im jest on wyższy, tym głośniej zagra. Standardowe urządzenia mają efektywność w przedziale 87-90 dB.

Kolejnym istotnym parametrem jest moc. W przypadku głośników pasywnych określa on, jaką moc jest w stanie przyjąć kolumna głośnikowa. Pamiętaj, że moc nie jest tożsama z głośnością urządzenia. Miej też na uwadze, że w wyniku niewłaściwej eksploatacji kolumny możesz ją uszkodzić, np. podłączając do głośnika wzmacniacz o zbyt dużej mocy.

Zwróć ponadto uwagę na średnicę i materiał membrany głośników. Jeśli chodzi o średnicę, to im jest ona większa, tym większą masę powietrza kolumna jest w stanie wprawić w ruch. Wybierając urządzenie, sprawdź sumaryczną powierzchnię membran w głośnikach. Im większe jest pomieszczenie, w którym zamontujesz sprzęt, tym większa powinna być powierzchnia membran w wybranych przez Ciebie kolumnach. Materiał membrany wpływa na jakość kolumny audio i także w pewnym stopniu na jego walory brzmieniowe. Nie ma jednego najlepszego materiału do wytwarzania membran.

Dobre kolumny głośnikowe muszą też cechować się odpowiednią drożnością. To parametr wskazujący, na ile części podzielono pasmo przenoszone przez głośnik. Na przykład, kolumna głośnikowa dwudrożna dzieli pasmo na dwie części. Głośniki średnioniskotonowe odtwarzają zazwyczaj tony średni i niskie, a wysokie są odtwarzane przez tweeter.

Focal Aria 906 (czarny połysk, sztuka)

Focal Aria 906 (czarny połysk, sztuka)

Napółkowa kolumna głośnikowa firmy Focal - to wyrafinowana akustyka ukryta w eleganckiej obudowie.
3 399,00 zł
Focal Aria 906 (orzech, sztuka)

Focal Aria 906 (orzech, sztuka)

Wyrafinowana akustyka i elegancja – kolumna głośnikowa firmy Focal.
2 899,00 zł
Focal Aria 926 (czarny połysk, sztuka)

Focal Aria 926 (czarny połysk, sztuka)

Podłogowa kolumna głośnikowa z serii Aria. To wyrafinowana akustyka ukryta w eleganckiej obudowie - produkt firmy Focal....
7 699,00 zł
Focal Aria 926 (orzech, sztuka)

Focal Aria 926 (orzech, sztuka)

Wyrafinowana akustyka i elegancja – kolumna podłogowa firmy Focal.
6 499,00 zł
Focal Aria 936 (czarny połysk, sztuka)

Focal Aria 936 (czarny połysk, sztuka)

Wyrafinowana akustyka i elegancja – kolumna podłogowa firmy Focal.
8 999,00 zł
Focal Aria 936 (orzech, sztuka)

Focal Aria 936 (orzech, sztuka)

Podłogowa kolumna głośnikowa z serii Aria. To wyrafinowana akustyka ukryta w eleganckiej obudowie - produkt firmy Focal....
7 999,00 zł
Focal Aria 948 (czarny połysk, sztuka)

Focal Aria 948 (czarny połysk, sztuka)

Wyrafinowana akustyka i elegancja w największej wersji – kolumna podłogowa firmy Focal
9 599,00 zł
Focal Aria 948 (orzech, sztuka)

Focal Aria 948 (orzech, sztuka)

Największa podłogowa kolumna głośnikowa z serii Aria! To wyrafinowana akustyka ukryta w eleganckiej obudowie - kolor orzech...
8 999,00 zł
Focal Aria CC900

Focal Aria CC900

Wysokiej jakości głośnik centralny - Focal Aria CC900
2 899,00 zł