ELAC

ELAC

Tak właśnie brzmi nazwa niemieckiego wytwórcy kolumn głośnikowych, którego działalność datuje się od roku 1926. Na początku zajmował się on produkcją sprzętu dla przemysłu morskiego. W stronę audio ELAC zwrócił się roku 1948, kiedy to wprowadził na rynek gramofon walizkowy, sprzedany w następnych latach w milionach egzemplarzy.

 

Firma może się poszczycić wieloma nowatorskimi i chronionymi patentami opracowaniami. Do najważniejszych należy zbudowanie pierwszej stereofonicznej wkładki gramofonowej (1957). Kolejne projekty dotyczyły głośników - w 1985 powstał wysokotonowy głośnik 4-Pi. Technologia 4-Pi zapewnia dookólną emisję dźwięku, a ta sprawia, że optymalne miejsce odsłuchu nie jest tak restrykcyjnie ograniczone jak przy głośniku konwencjonalnym.

 

Specjalnością firmy są również membrany "kanapkowe", dwuwarstwowe, złożone ze stożka aluminiowego naklejonego na stożek z tradycyjnej celulozy. Taka budowa sprawia, że bardzo lekka i sztywna membrana błyskawicznie reagując na impuls daje dźwięk precyzyjny, szybki i przejrzysty.

 

Od kilku lat, ELAC zaangażowany jest w nową, rewolucyjną technologię budowy głośników, opracowaną w Wlk. Brytanii i znaną pod hasłem NXT lub DML (distributed mode loudspeaker). Miejsce tradycyjnych głośników w dość głębokiej obudowie zajął teraz płaski panel poruszany ukrytymi za nim wzbudnikami.

Raty
Elac Carina FS247.4

Elac Carina FS247.4

Elegancko wykonana, zachwycająca jakością dźwięku i wyposażona w firmowe rozwiązania,  wysokiej klasy kolumna głośnikowa - Elac Carina FS 24...
4 599,00 zł