Nowości Promocje Aktualności Wyprzedaż Kontakt

Denon

Denon

Fundamenty marki Denon zbudowało ponad 100 lat doświadczeń i wyróżnień. Wprowadzone innowacje oraz pionierski duch japońskiej firmy znacząco przyczyniły się do rozwoju technologii Hi-Fi.

 

Opowieść o Denonie można rozpocząć od jej powstania i stworzenia pierwszego profesjonalnego rejestratora w 1939 roku. Potem była pierwsza sprzedaż płyt stereo i systemów stereo w Japonii w 1958 roku, a następnie pierwszy w historii rejestrator PCM, który wytyczył drogę dla wprowadzenia formatu CD w roku 1972.

 

W 1982 Denon wprowadził na rynek pierwszy odtwarzacz CD do użytku domowego (DCD-2000) - kolejny przełomowy "pierwszy" w historii. Wraz z pojawieniem się technologii kina domowego, Denon ponownie stał się pierwszym, udostępniając urządzenie obsługujące dekodowanie Dolby Digital, co pozwoliło na czerpanie tego co najlepsze podczas odtwarzania treści wielokanałowych.

 

Denon to nie tylko wyszukany wygląd i fantastyczne doznania muzyczne. Czerpiąc ze swego niezrównanego dziedzictwa - marka rośnie i poszukuje stale nowych misji, tworząc dziś zaawansowane produkty sieciowych i bezprzewodowych technologii Multi-Room, takich jak najnowszy system HEOS.