Arcam SA-20 CDS50 + Wharfedale Linton raty 0% lub rabat

  • kpl.
  • 16 999,00 zł / kpl.
  • Oblicz

 

Seria HDA bazuje na wszystkich dotychczasowych osiągnięciach i doświadczeniach firmy Arcam, jednego z najbardziej szanowanych brytyjskich producentów audio. To najlepsza seria urządzeń w historii Arcama – dzięki zastosowaniu wysokiej klasy podzespołów i wykorzystaniu ogromnego doświadczenia jej inżynierów seria HDA jest spełnionym marzeniem melomana.

We wzmacniaczach audio spotykamy się z dwoma głównymi problemami. W klasie A, czyli tradycyjnym wyborze audiofilów, stosowany jest pojedynczy zasilacz stale pracujący na pełnych obrotach, nawet jeśli nie odtwarzamy muzyki. To urządzenia świetnie sprawdzające się przy subtelnościach i detalach o niskim poziomie, ale nie dające sobie rady w momentach, w których potrzebna jest wysoka moc.

W klasie AB, najczęściej spotykanej klasie pracy tranzystorów wyjściowych, przełączane są one pomiędzy dwoma połówkami sygnału. To znacznie bardziej efektywna klasa pracy, ale o wyższych zniekształceniach, związanych z przejściem sygnału przez zero.

Arcam SA-20 korzysta z zalet klasy A, szczególnie przy niskich poziomach sygnału, a kiedy potrzebna jest moc, dostarcza ją dodatkowy zasilacz, dzięki czemu pracuje jak wzmacniacz w klasie AB.

 

CDS50 to wszechstronny i zaawansowany odtwarzacz CD/SACD oraz plików cyfrowych audio i sieciowego odtwarzacza strumieniowego, który rozszerza cyfrową bibliotekę dźwięku o wysokiej rozdzielczości.


Urządzenie obsługuje wszystkie formaty płyt, w tym SACD, szereg formatów plików audio, a dzięki lokalnemu przesyłaniu strumieniowemu daje nieograniczone możliwości słuchania.

Wysokiej klasy konstrukcja CDS50 w połączeniu z wysokiej jakości 32-bitowym przetwornikiem cyfrowo-analogowym zapewnia wyjątkową jakość dźwięku niezależnie od preferowanego formatu.

 

Właśnie dlatego w całej serii HDA dołączyliśmy 32-bitowe przetworniki cyfrowo-analogowe – najczęściej używanej rozdzielczości w plikach cyfrowych – dzięki czemu masz gwarancję pełnego obrazu dźwiękowego i tego, co zamierzył artysta.

 

Wharfedale Linton to konstrukcja iście przypominająca kolumny rodem z lat sześćdziesiątych XX wieku.

Linton'y napędzane są przez układ trójdrożny w wentylowanej obudowie bass-reflex.

Przetworniki membran średnio i niskotonowych wykonane są z Kevlaru, natomiast wysokotonowy wykorzystuje materiał z miękkiej kopułki, dodatkowo zabezpieczonej siatką.

Obudowy kolumn wykonano z MDF-u i wykończono naturalnym fornirem a ich wnętrze zostało wzmocnione i podzielone na trzy oddzielne komory oraz wygłuszone
wełną mineralną.

Konstruktorzy zaprojektowali również oryginalne metalowe stojaki, stanowiące jednocześnie półkę na płyty gramofonowe.

Dostępna kolorystyka to: orzech lub mahoń.