Producenci

Nowe produkty

Newsletter

Sieciowy Advance Acoustic X-i125 + X-CD5 + WTX MicroStreamer

Stereofoniczny duet francuskiego producenta - Advance Acoustic X-i125 z odtwarzaczem X-CD5 i mini odtwarzaczem sieciowym - WTX MicroStreamer.

Więcej


7 499,00 zł

8 449,00 zł

-950,00 zł


w ratach
Ilość rat:

0


Przecena! Sieciowy Advance Acoustic X-i125 + X-CD5 + WTX MicroStreamer Powiększ


Zaproponuj swoją cenę

Więcej informacji

Wzmacniacz Advance Acoustic X-i125 to kontynuacja znanej już audiofilom i entuzjastom dobrego dźwięku serii X. Wzmacniacz wyposażono w końcówki mocy ( 2 x 125W / 8 Ohm), które podzielono na dwie osobne sekcje, zasilane z dwóch wydajnych transformatorów toroidalnych.
Zastosowane terminale umożliwiają podłączenie dwóch par głośników.
Sekcja przedwzmacniacza wyposażona w regulację tonów i balansu oferuje 7 wejść liniowych i 1 gramofonowe.
Sekcja cyfrowa dysponuje kompletem wejść : 2 koaksjalne, 1 optyczne oraz USB typu A i B.

X-i125 został także wyposażony w specjalne gniazdo, do którego można podłączyć moduł Bluetooth APTX - AAC : X-FTB 01. Na przednim panelu znajduje się wyświetlacz alfanumeryczny. Wyboru i regulacji dokonuje się za pośrednictwem centralnego multifunkcyjnego pokrętła.
Pozostawiona pojedyncza dioda informuje o aktywnym trybie High Bias.
High Bias to tryb przetwarzający sygnał w sposób podobny to czystej klasy A. Advance Acoustic od kilku lat stosuje z powodzeniem to rozwiązanie.
W modelu X-i125 układ został udoskonalony tak aby krzywa obciążenia była regularna do ok 20% mocy maksymalnej wzmacniacza. Dzięki temu na niższych poziomach głośności uzyskano lepszą dynamikę, reprodukcję detali i niższe zniekształcenia.

Odtwarzacz Advance X-CD5

To co na pierwszy już rzut oka odróżnia X-CD5 od poprzedniego modelu (X-CD3) to brak szczeliny do wsuwania płyty. Zamiast tego zastosowano tradycyjny mechanizm z szufladą, wysuwaną automatycznie po naciśnięciu przycisku na przednim panelu lub pilocie. Co więcej, konstruktorzy zdecydowali się na nowatorskie, niespotykane w tym segmencie cenowym, mocowanie mechanizmu do obudowy. Zazwyczaj jest on po prostu przykręcony do blachy będącej dolną powierzchnią obudowy. W przypadku odtwarzacza X-CD5 dolna płyta jest dodatkowo usztywniona specjalnymi przetłoczeniami, a rama napędu nie znajduje się bezpośrednio na niej, tylko zamontowana jest na dodatkowej, sztywnej metalowej platformie.

Kolejną ciekawostką jest to, że platforma z mechanizmem spoczywa na trzypunktowym zawieszeniu składającym się z dwóch sprężyn śrubowych z przodu i jednego punktu podparcia z tyłu zamocowanego na wielosegmentowej konstrukcji ze stalowych blaszek. Całość tworzy konstrukcję w rodzaju odsprzęganego sub-chassis. Zaskoczenie jest tym większe jeżeli weźmiemy pod uwagę cenę X-CD5 - takich rozwiązań można się spodziewać w odtwarzaczach klasy High-End a na pewno nie w modelu otwierającym ofertę Advance Acoustic w cenie około 2 tysięcy złotych.

Sekcja cyfrowa jest wyposażona w sprawdzony przetwornik Wolfson WM8761 24bit-192kHz, z którego wyprowadzono sygnał na analogowe wyjścia RCA a także XLR. Na tylnym panelu znajdziemy także bezpośrednie, cyfrowe wyjścia z napędu – jedno optyczne i jedno koaksjalne.
Na froncie umieszczonu gniazdo USB do którego można podłączyć zewnętrzny nośnik pamięci z plikami muzycznymi. Poruszanie się po zawartości podłączonego pendrive'a możliwe jest za pośrednictwem pilota.
W odtwarzaczu zastosowano także funkcję „ekologiczną” - po 30 minutach bezczynności X-CD5 automatycznie wyłącza się i przechodzi w tryb standby.

WTX-MicroStreamer to najmniejszy dostępny na rynku bezprzewodowy odtwarzacz sieciowy Plug&Play.
To niewielkie urządzenie zamieni stary, ulubiony wzmacniacz lub amplituner na nowoczesne z możliwością korzystania z funkcji sieciowych i zasobów muzycznych. Wystarczy podłączyć go do dowolnego wejścia RCA we wzmacniaczu lub amplitunerze oraz do zasilania.
Pozostaje tylko zainstalowanie aplikacji Advance Playstream na telefonie lub tablecie, uruchomienie jej i nawiązanie połączenia z adapterem.
Dzięki niej użytkownik ma możliwość stworzenia z kilku WTX-Microstream systemu multiroom obsługującego do 10 pomieszczeń jednocześnie.
Urządzenie obsługuje wiele formatów audio tj: ALAC, FLAC, APE, APPLE LOSSLESS, AAC, AAC-LC,HE-AAC, WAV, MP3, WMA i umożliwia transmisję w zakresie od 48kHz/16bit do 192kHz/24bit dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości przetwornikowi cyfrowo/analogowemu Wolfson WM8740.
Streamer pozwala na odtwarzanie muzyki obecnej na dyskach (PC / MAC, NAS) oraz audio z serwisów tj.: Spotify, Tidal, Qobuz dostępnych na
urządzeniach z pracujących na systemie Android i IOS a także korzystanie z radia internetowego.

Specyfikacja

Advance Acoustics X-I125 - wzmacniacz stereo

Moc wyjściowa 8 Ω : 2 x 125W  
Moc wyjściowa 4 Ω : 2 x 160W
Zakres częstotliwości (-3dB) 10Hz-35kHz
Regulacja tonów +/- 10 dB
DAC Digital audio AK4113 low jitter
Przetwornik 24bit-192kHz
USB B DAC WolfsonWM8740
X-MOS Adaptive Asynchronous

Wejścia / Wyjścia

Wejście gramofonowe (Phono):   1
Analogowe audio:  7
Rec-Out:   1
Pre-Out:   1
Amp-in:   1
Wejścia cyfrowe optyczne / koaksjalne:  1 / 2
Wyjście subwooferowe:  1
USB A / B:  1 / 1
Wyjście na moduł bluetooth:   1
Wyjście słuchawkowe:  1

Dane ogólne

Wymiary (SxGxW):  430 x 320 x 175 mm
Waga: 14,4 kg

Advance Acoustics X-CD5 - odtwarzacz SA-CD

Odtwarzanie formaty

CD-R    
CD-AUDIO    
MP3    
SACD    

Wejścia / Wyjścia

Wyjście optyczne:     1    
Wyjście koaksjalne:     1    
Wyjście analogowe audio:     1    
Wyjście  XLR:     1    
USB    

Dane ogólne

Wymiary (W x G x S): 70 x 257 x 430 mm
Waga: 5 kg

Sieciowy odtwarzacz - WTX MicroStreamer

Przetwornik cyfrowo-analogowy: Wolfson WM8740
Formaty Audio : ALAC, FLAC, APE, APPLE LOSSLESS,AAC, AAC-LC,HE-AAC,WAV, MP3, WMA (od 48kHz/16bit do 192kHz/24bit)
WiFi : 802.11 b/g/n
Aplikacja dla urządzeń: iOS / Android
Streaming: PC / MAC / NAS (UPNP)
Sewisy muzyczne: TuneIn, Spotify, Tidal, Qobuz
Wymiary: 75 x 14 x 55mm

Produkty powiązane