Producenci

Promocje

Nowe produkty

Newsletter

Yamaha RX-A2080 + Dali Opticon 8 + 1 + Vokal + K-14F CZARNY

zestaw kina domowego składający się z amplitunera Yamaha RX-A2080 i kolumn głośnikowych Dali Opticon 8, 1, Vokal i subwooferem K-14F

Więcej


24 999,00 zł


w ratach
Ilość rat:

0


Yamaha RX-A2080 + Dali Opticon 8 + 1 + Vokal + K-14F Powiększ

Zaproponuj swoją cenę

Więcej informacji

RX-A2080 to 9.2-kanałowy amplituner kina domowego z serii AVENTAGE, który wyróżnia się doskonałym odwzorowaniem trójwymiarowego dźwięku i najbardziej zaawansowaną funkcją Surround:AI. Jest to wbudowane w procesor DSP rozwiązanie, które na bieżąco analizuje odtwarzany materiał, głównie elementy dźwiękowe takie jak: dialogi, muzyka w tle, odgłosy otoczenia, a następnie tworzy optymalny efekt przestrzenny. Zapewniając niezwykle przestrzenny i bogaty w detale dźwięk, gwarantując fantastyczne wrażenia audio.

Dodatkowo takie formaty dźwięku przestrzennego jak Dolby Atmos i DTS:X, wspomagane są przez nowy Cinema DSP HD3.
Rozwiązanie to zapewnia całkowicie nowy wymiar wrażeń brzmieniowych gdyż korzysta z nowo opracowanych algorytmów przetwarzania sygnału oraz trzech zestawów  wysokowydajnych procesorów, maksymalizując efekty dźwięku kinowego i precyzyjnie odwzorowując brzmienie przestrzenne.

Sekcja wzmacniacza dostarcza wykoką dawkę mocy 220W na każdy kanał, dzięki czemu amplituner jest w stanie nagłośnić nawet duże pomieszczenia odsłuchowe, wypełniając przestrzeń mocnym i budzącym emocje dźwiękiem. Swoje walory dźwiękowe amplituner zawdzięcza zaawansowanym przetwornikom c/a ESS SABRE™ PRO 9007S
Premier, które wraz z wyselekcjonowanymi komponentami
tworzą perfekcyjny układ audio. W uzyskaniu dźwięku przestrzennego pomaga zaawansowany układ YPAO™-R.S.C. z 3D, z pomiarem wielopunktowym i precyzyjną korekcją, który automatycznie dostraja system pod kątem akustyki pomieszczenia odsłuchowego.

Amplituner wyposażony jest w siedem wejść i aż trzy wyjścia HDMI, a także obsługuje najnowsze standardy HDMI, m.in. przepustowość 4K Ultra HD, dzięki czemu zapewnia najwyższą możliwą jakość obrazu. Urządzenie wspiera standard HDCP2.2 i obsługuje HDR Video (Dolby Vision, HLG) oraz przepustowość BT.2020. A zaawansowana sekcja wideo pozwala także cieszyć się niezwykle wysoką jakością obrazu – to zasługa pełnej obsługi 4K Ultra HD oraz możliwości skalowania obrazu o niższej rozdzielczości do 4K. Swoją funkcjonalność amplituner zawdzięcza także trzem wyjściom HDMI, które umożliwiają równoczesne podłączenie telewizora, projektora LCD i innych urządzeń, bez konieczności ciągłej zmiany połączeń.

RX-A2080 obsługuje pliki high-res, m.in. FLAC, WAV, AIFF oraz ALAC i zapewnia dostęp do internetowych serwisów muzycznych, takich jak Tidal, Spotify, Deezer oraz Qobuz. Całości dopełnia cyfrowy tuner DAB+ i obsługa łączności bezprzewodowej Wi-Fi, AirPlay i Bluetooth, co ułatwia odtwarzanie nagrań z urządzeń przenośnych i  domowych źródeł, np. serwera NAS. Ponadto, po zaktualizowaniu oprogramowania, urządzenie będzie obsługiwało dwukierunkowy Bluetooth (Bluetooth Output), pozwalający na przesyłanie dźwięku z amplitunera do innych urządzeń bezprzewodowych, takich jak słuchawki lub głośniki).

Urządzenie jest kompatybilne z systemem multiroom MusicCast oraz jego funkcją MusicCast Surround, umożliwiającą bezprzewodowe połączenie głośników MusicCast  20 i MusicCast 50 w roli tylnych głośników kina domowego (a także bezprzewodowego subwoofera SUB 100).

Dali OPTICON 8 to największa kolkumna z serii Opticon. Kolumna pracuje w układzie 3.5 drożnym, a jej kostrukcja opiera się na podwójnych 8-calowych przetwornikach niskotonowych z niskostratną membraną z włókna  drzewnego (Wood Fibre Woofer) do odtwarzania basów, 6,5-calowego przetwornika średniotonowego obsługującego dźwięki średniotonowe oraz hybrydowego przetwornika w tym przetwornika wysokotonowego z z miękką kopułą (Soft Dome).

Te wszystkie elementy sprawiają, że ta największa kolumna z serii OPTICON jest zdolna do wypełnienia nawet największych pomieszczeń wyjątkowo wciągającym dźwiękiem.

Imponujący system 3 + ½ daje kompletny efekt i zapewnia energiczne basy, subtelne dźwięki średniotonowe oraz wysokiej jakości dźwięk wysokotonowy. Całość poprawia jakość dowolnego źródła oraz zapewnia wydajność, która uzupełni nawet najsubtelniejsze dźwięki z nagrania.
Zestaw zawiera również złącza bi-wiring dzięki czemu OPTICON 8 to szaleństwo głębokich basów oraz doskonałość dźwięków średnio i wysokotonowych.

W połączeniu z większą objętością obudowy, kolumny OPTICON 8 sięgają do głębokich basów i tworzą jeszcze bardziej imponującą i większą scenerię dźwiękową.

Zestaw OPTICON 8 zawiera te same głośniki niskotonowe z niskostratną membraną z włókna drzewnego, które znaleźć można we flagowej serii EPICON, wraz z unikatowym systemem silnika magnetycznego SMC oraz poprawioną wersją naszego modułu hybrydowego głośnika wysokotonowego, co w połączeniu z portami bass
reflex dla każdego głośnika niskotonowego umożliwia odtwarzanie dokładnie takiego dźwięku, jaki przewidywał artysta.

Dali OPTICON VOKAL jest kluczowy komponentem systemu kina domowego, zapewniający wyraźne i żywe dialogi oraz szczegóły filmowe bez pogubienia się w efektach i okolicznościowej muzyce ścieżki dźwiękowej filmu. Jest to komponent, który jest w stanie oddać ogrom bezpośredniej akcji, w związku z czym wybór efektywnego głośnika centralnego jest niezwykle istotny dla całego doświadczenia płynącego z kina domowego.

OPTICON VOKAL został również zaprojektowany tak, aby pasować do większości wersji umeblowania Hi-Fi ze względu na skierowane w przód porty basu co oznacza, że można go starannie rozmieścić – zaleta zarówno dla estetycznych domowników i instalatorów spersonalizowanych kin domowym. Zestaw będzie jednak działał równie dobrze na otwartej przestrzeni."

DALI OPTICON 1 to głośnik surround mocowany na stojaku lub mogący wisieć na ścianie, niezwykle pojemny o kompaktowej kolumnie, który pomimo niewielkich wymiarów mieści pięć litrów powietrza wytwarzając potężną moc idealnie dla ścieżki wielokanałowej.

Połączenie gabarytów z 4 i ¾-calowym głośnikiem niskotonowym z membraną z włókna drzewnego, 26 mm ultra lekkim głośnikiem wysokotonowym model DALI OPTICON 1 stanowi idealną równowagę wyraźnych, szczegółowych dźwięków przy tak niedużym opakowaniu.

Yamaha RX-A2080 - amplituner kina domowego 9.2

    9-kanałowy dźwięk przestrzenny 220 W na kanał
    Technologia Surround:AI
    Dolby Atmos® i DTS:X™ z Cinema DSP HD3
    Multiroom MusicCast – bezprzewodowe strumieniowanie dźwięku z amplitunera i podłączonych do niego urządzeń oraz odbieranie muzyki z innych źródeł
    MusicCast Surround – możliwość połączenia z amplitunerem głośników bezprzewodowych MusicCast 20 i MusicCast 50 w roli tylnych głośników kina domowego,
    a także subwoofera SUB 100
    Profesjonalna jakość dźwięku dzięki przetwornikom c/a ESS 384 kHz/32 bity SABRE PRO Premier DAC™
    HDMI® (7 wej. / 3 wyj.) z pełną obsługą 4K Ultra HD z 4K60p (4:4:4), HDCP2.2, HDR Video wliczając Dolby Vision i przepustowością BT.2020
    Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Bluetooth, Airplay – bezprzewodowa muzyka ze swojego smartfona lub tabletu
    Bluetooth® Output do wygodnego strumieniowania muzyki do innych urządzeń Bluetooth
    Antyrezonansowa technologia A.R.T. Wedge
    Tuner DAB+ zapewniający dostęp do radia cyfrowego
    Odtwarzanie plików hi-res (FLAC, WAV, AIF, Apple Lossless )
    HDMI® z eARC (Audio Return Channel) oraz funkcje SCENE i HDMI CEC dla łatwiejszej obsługi kilku urządzeń jednocześnie
    Cyfrowy port USB na przednim panelu
    YPAO R.S.C. z 3D, precyzyjną korekcją oraz pomiarem wielopunktowym
    Wejście Phono umożliwiające podłączenie gramofonu
24 programy DSP z możliwością regulacji
    Tryb ECO obniżający zużycie energii o 20%

Specyfikacja

    Liczba kanałów: 9.2
    Moc wyjściowa: 9 x 220 W
    Dekodery dźwięku: Cinema DSP, Dolby Atmos, Dolby Digital Plus, Dolby True HD, DTS HD Master Audio, DTS-HD, DTS:X
    Ilość trybów DSP: 24
    3D Video / 4K Video
    Konwersja/Skalowanie wideo: analog lub HDMI do 1080p / 4K)
    Pilot (typ): Zaprogramowany
    Automatyczna kalibracja: YPAO R.S.C
    Komendy makro: SCENE PLUS
    Multizone: 4 strefy
    Zone HDMI
    Tuner: DAB+ , FM, internetowe

Sekcja sieciowa

    MusicCast / MusicCast Surround
    Certyfikat DLNA
    Radio internetowe
    Serwisy strumieniujące: Deezer, Napster, Spotify, TIDAL
    Tryb GAPLESS (bez pauz)
    WiFi 2.4 / 5 Ghz
    Odtwarzane formaty plików: AAC, AIFF, ALAC, FLAC, MP3, WAV, WMA, FLAC, WAV 192/24

Wejścia / Wyjścia

    HDMI: 7 / 2 + 1 (Zone 2)
    Wejścia komponentowe: 2
    Wejścia kompozytowe: 4
    Cyfrowe wejsćia optyczne / koncentryczne: 3 / 3
    Wejścia analogowe audio: 7
    Front USB: 1
    Wejście gramofonowe: 1
    Wejście słuchawkowe: 1
    Ethernet: 1
    Wyjscie Pre-Out 7.1: 1
    Wyjścia Zone 2 / Zone 3: 1 / 1
    Trigger 12v IN/OUT: 2 / 2
    Gniazdo RS232C

Dane ogólne

    Wymiary (S x W x G): 435 x 192 x 474 mm
    Waga: 17 kg

Dali Opticon 8 + 1 + Vokal + K-14F - zestaw kolumn głośnikowych z subwooferem

Dali Opticon 8

    Typ obudowy     Bass Reflex, 3,5 drożna
    Pasmo przenoszenia:     38 - 32.000 Hz
    Efektywność:  88dB
    Impedancja:    4Ohm
    Sugerowana moc wzmacniacza:  40 - 300W
    Przetworniki wysokotonowe:     1 x 17 x 45 mm,  wstęga / 1 x 28 mm,  kopułka
    Przetwornik średniotonowy:     1 x 165 mm,  membrana z włóknami drewna
    Przetwornik niskotonowy:     2 x 203 mm,  membrana z włóknami drewna
    Wejścia:     Bi-Wire
    Maks. wymiary z podstawą i maskownicą (wys. x szer. x gł.):     1140 x 241 x 450 mm
    Waga:     34.8 / szt.

Dali Opticon 1

    Typ obudowy:     Bass Reflex, 2 drożna
    Pasmo przenoszenia:     62 - 26,500 Hz
    Efektywność:     86.0 dB
    Impedancja:     4 Ohm
    Sugerowana moc wzmacniacza:     25 - 100 W
    Przetwornik wysokotonowy:     1 x 26 mm,  Soft Textile Dome
    Przetwornik niskotonowy:     1 x 120 mm,  Wood Fibre Cone
    Sugerowana odległość od ściany:     2 - 80 cm
    Maks. wymiary z podstawą i maskownicą (wys. x szer. x gł.):    261 x 152 x 231 mm
    Waga:     4.5 kg / szt.

Dali Opticon Vokal

    Typ obudowy     Bass Reflex, 2.5 drożna
    Pasmo przenoszenia:     47 - 32,000 Hz
    Efektywność:     89.5 dB
    Impedancja:    4 Ohm
    Sugerowana moc wzmacniacza:     30 - 150 W
    Przetworniki wysokotonowe:     1 x 17 x 45 mm,  Ribbon / 1 x 28 mm,  Soft Textile Dome
    Przetwornik niskotonowy:     1 x 165 mm, Wood Fibre Cone
    Maks. wymiary z podstawą i maskownicą (wys. x szer. x gł.):   201 x 435 x 312 mm
    Waga:    8.8 kg / szt.

Dali SUB K-14F

    Moc ciągła / maksymalna: 450W / 650W
    Przetwornik niskotonowy:   350mm
    Pasmo przenoszenia: 29 Hz - 160 kHz
    Częstotliwość zwrotnicy: 40 - 120 Hz
    Wejścia: RCA (stereo), LFE (mono)
    Wymiary: 430 x 395 x 425 mm
    Waga: 26.4 kg

Produkty powiązane