Producenci

Promocje

Nowe produkty

Newsletter

Denon PMA-2500NE

Zintegrowany wzmacniacz z konwerterem C/A USB skonstruowany dla audio wysokiej rozdzielczości.

Więcej


10 995,00 zł


w ratach
Ilość rat:

0


Denon PMA-2500NE Powiększ


Zaproponuj swoją cenę

Więcej informacji

Weź udział w akcji, zamień swój stary wzmacniacz i zyskaj 2000zł rabatu na nowy model !

Przyjdź do naszego sklepu ze swoją elektroniką a przy zakupie nowego modelu otrzymasz rabat w wysokości 2000zł.

Promocja trwa: 01.06.2019-31.07.2019Zintegrowany wzmacniacz z konwerterem C/A USB dla audio wysokiej rozdzielczości oraz obwodami wykonanymi zgodnie
z filozofią “Simple & Straight” opracowaną dla modeli z najwyższej półki.

Denon jest jedną z niewielu firm kontynuujących rozwój rozwiązań Hi-Fi, gromadzących, udoskonalających i wprowadzających na rynek technologie Hi-Fi. Seria 2500NE, zaprojektowana z myślą o dzisiejszych potrzebach słuchaczy została opracowana przez weteranów akustyki jak i utalentowanych młodych inżynierów, którzy połączyli w jedno technologie Denon oraz doświadczenie uzyskane i kultywowane przez wiele lat i dekad. A charakterystyki PMA-2500NE wychodzą daleko poza możliwości poprzedniej serii Denon PMA-2000. Dzięki najwyższej staranności przy budowie, unikalnym technologiom Denon i najnowszym rozwiązaniom połączeń PMA-2500NE jest prawdziwym arcydziełem technologii dźwięku. Wyposażenie go w wejście USB-B oraz wysokiej jakości konwerter C/A pozwala PMA na odtwarzanie plików wysokiej rozdzielczości do 384kHz/32 bity oraz DSD do 11.2MHz zapisanych na komputerze z nieskazitelną jakością brzmienia. Dla uzyskania najlepszego brzmienia sygnału przesyłanego przez wejścia analogowe, PMA obsługuje tryb analogowy, który pozwala na wyłączenie wszystkich aktualnie nie używanych sekcji takich jak cyfrowe obwody wejściowe lub też niskoszumowy wyświetlacz, dzięki czemu uzyskujemy niezakłócony sygnał audio.

Advanced UHC-MOS obwód Single Push-Pull

W celu uzyskania nieskazitelnej równowagi pomiędzy delikatnymi detalami i siłą dźwięku w PMA-2500NE zastosowana Ultra Wysokoprądowe MOS (UHC-MOS) FET, będące w stanie zapewnić wysokie natężenie prądu w pojedynczej konfiguracji push-pull zapewniającej wspaniałą liniowość charakterystyk stopnia wyjściowego w całym zakresie sonicznym od detali muzycznych po dźwięk wymagający wysokiego natężenia prądu sterującego. Technika sterowania wielu elementami wzmacniającymi równolegle, dla uzyskania wysokiej wartości prądu rozwiązała problem rozmazywania dźwięku powodowanego przez nierównomierność działania poszczególnych urządzeń. I dla uzyskania ekspresji muzycznej wypełnionej delikatnymi niuansami dźwięku Denon stale skupia się na wzmacnianiu realizowanym przez jedna parę urządzeń. PMA-2500NE stosuje wysokonapięciowe, dużej wydajności układy UHC-MOS FET (krótkotrwały prąd szczytowy 210A). Dodatkowo Dualne FET kaskadowe połączenia bootstrap umożliwiają utrzymanie stałego napięcia dla UHC-MOS równocześnie poprawiając stabilność temperaturową, dla niezawodności utrzymując wspaniałe charakterystyki akustyczne UHC-MOS.

Konstrukcja wzmacniacza o dużym wzmocnieniu

W celu uzyskania bardziej bezpośredniej ścieżki sygnału obwody wzmacniacza zostały zmienione z konwencjonalnej konfiguracji dwustopniowej na konfigurację jednostopniową o dużym wzmocnieniu. Redukcja liczby elementów przez które przechodzi sygnał poprawia czystość dźwięku skracając drogę sygnału do absolutnego minimum. Obwody zabezpieczające dla stopni wyjściowych wzmacniacza mocy zostały znacząco usprawnione. Ogranicznik prądowy został zastąpiony systemem monitorowania zmian temperatury tranzystora mocy pracującym w czasie rzeczywistym a możliwości prądowe stopnia tranzystora zostały podniesione z 1.5A do 2.0 A.  W wyniku tego chwilowe możliwości prądowe wzmacniacza zostały więcej niż podwojone (110A) w porównaniu do konwencjonalnych rozwiązań, co znacząco poprawia możliwości sterowania głośnikami (współczynnik tłumienia: większy niż 700, 20 Hz – 20 kHz).

Szybki termiczny obwód sprzężenia zwrotnego

Dodatkowo poza wzmacniaczami mocy UHC-MOS i tranzystorami kompensującymi temperaturę PMA-250NE posiada tranzystory w stopniu sterowania wzmacniacza mocy które są termicznie powiązane z radiatorami (płytkami miedzianymi). Ponieważ wszystkie elementy odnoszące się do prądu spoczynkowego są powiązane termicznie, prąd spoczynkowy jest obecnie bardziej stabilny zapewniając wyższą klarowność oraz stabilność dźwięku.

Obwód wzmacniacza DC

Aktywne obwody servo oraz kondensatory połączeniowe zostały całkowicie wyeliminowane z obwodów wejścia i wyjścia, co pozwoliło w użytych rozwiązaniach na rzeczywiste zastosowanie zasady “simple & straight”. Dla uzyskania obwodów wzmacniacza o wysokim i stabilnym prądzie stałym (DC), w obwodzie servo DC zastosowano prosty układ pasywny z kondensatorami i rezystorami. Dodatkowo ponowna analiza obwodu wejścia różnicowego FET z użyciem dualnego połączenia FET kaskadowe połączenie bootstrap spowodowała poprawę charakterystyk DC oraz bardziej stabilne odtwarzanie w niskich zakresach, w porównaniu do rozwiązań konwencjonalnych.

Wydajne obwody zasilania

PMA-2500NE wyposażony jest w dwa transformatory zainstalowane przeciwstawnie, co ogranicza prąd upływowy, niwelując wzajemny wpływ pól magnetycznych, źródła szumów, tworzonych przez transformatory. W układzie prostownika zastosowano produkowane na zlecenie Denon duże kondensatory elektrolityczne a także niskostratne, niskoszumowe szybkie diody barierowe Schottky.  Zapewnia to odpowiednie zasilanie prądem nie niosącym zakłóceń. Dla zachowania konfiguracji obwodów zgodnie z zasadą “simple & straight” ścieżka połączeniowa pomiędzy zespołem diod oraz kondensatorem blokowym oraz linie zasilania wzmacniacza mocy zostały maksymalnie skrócone. Linie zasilania zrealizowano przy użyciu grubych połączeń OFC redukujących impedancję zasilania.

6 blokowa konfiguracja obudowy

Obudowa PMA-2500NE została skonfigurowana w formie sześciu niezależnych bloków zawierających korektor phono, obwody wejściowe, obwody regulacji głośności, obwody USB-DAC, obwody wzmacniacza, sekcję zasilania i sekcję sterowania. Obudowa zbudowana z płyt stalowych grubości 1.6 mm chroniących obwody sygnałowe przed drganiami pochodzącymi z zewnątrz i eliminujących szkodliwy efekt wzajemnego zakłócania się pomiędzy obwodami wewnętrznymi.

Korektor phono MM/MC

PMA-2500NE wyposażony jest w korektor phono obsługujący sygnał wejściowe z gramofonów z wkładką MM i MC. Ten korektor phono charakteryzuje się dużym wzmocnieniem, a ponieważ jego obwody mają duży wpływ na przesyłany sygnał zastosowanie zasady “simple & straight” daje duże korzyści w zakresie uzyskiwanej jakości dźwięku.  W PMA-2500NE przełącznik MM/MC został zmieniony z wciskanego na przekaźnik, co skróciło długość obwodu i pozwala na wzmacnianie słabego sygnału z gramofonu zachowując jego czystość.

Analogowa regulacja głośności klasy audio

PMA-2500NE wyposażony został w sterowaną silnikiem regulację głośności klasy audio z wielostykową szczotką. Ze względu na to, że analogowa regulacja głośności, którą nadal stosuje Denon nie wymaga obwodów bufora wejściowego, konfiguracja obwodów może być prostsza niż to ma miejsce przy cyfrowej regulacji głośności. Aluminium zastosowane w pokrętle jest 2.5 razy grubsze niż stosuje się w konwencjonalnych pokrętłach co zapewnia mu większą masę i większą zdolność do tłumienia drgań mechanicznych.

Konstrukcja Direct Mechanical Ground

Sekcja zasilania zamontowana na solidnej podstawie obudowy skonstruowanej z trzech warstw 1.6 mm grubości płyt stalowych umieszczona została w środku PMA-2500NE. Zastosowanie radiatorów po obu stronach tej konstrukcji z dobrze wyważoną masą powoduje, że jest to idealna lokalizacja dla uniknięcia zbędnych drgań ujemnie wpływających na jakość dźwięku. Dodatkowo stopki na których postawiono ciężki transformator, radiatory i obudowę wykonane zostały ze sztywnej, trwałej masy Bulk Molding Compoun (BMC) oraz z wysokiej gęstości podkładek filcowych zamocowanych do podłoża co zapewnia dodatkowe tłumienie drgań.

USB-DAC obsługujący sygnał 11.2 MHz DSD oraz 384 kHz/32 bit PMC

PMA-2500NE zapewnia funkcje konwertera C/A USB-DAC obsługującego sygnał wejściowy wysokiej rozdzielczości 11.2 MHz i 384 kHz/32 bit PCM. Metoda transmisji DSD obsługuje odtwarzanie ASIO oraz audio DSD przez klatki PCM (DoP). Ponieważ asynchroniczny transfer kontrolowany jest przez zegar nadrzędny PMA-2500NE a nie zegar komputera, przekazywanie danych jest wolne od nierównomierności. Konwerter C/A zastosowany w PMA-2500NE jest tym samym zgodnym z 384-kHz/32-bit i DSD najwyższej klasy konwerterem C/A Burr Brown PCM1795, zastosowanym w DCD-2500NE dla zapewnienia czystego, najwyższej klasy dźwięku.

Cyfrowy izolator

PMA-2500 wyposażony jest w szybki cyfrowy izolator eliminujący szkodliwy wpływ wysokiej częstotliwości szumów przekazywanych przez złącze USB z komputera lub z cyfrowych wejść PMA-2500NE.  Ponieważ dane przekazywane są magnetycznie poprzez cewki umieszczone w układzie scalonym, wejście i wyjście jest elektrycznie izolowane. Poprzez izolacje linii sygnałowej pomiędzy cyfrowymi obwodami audio oraz konwerterem C/A wyeliminowany został szkodliwy wpływ szumów wysokiej częstotliwości na obwody analogowe za konwerterem C/A. PMA-2500NE dodatkowo wyposażony jest w dedykowany zasilacz mocy dla obwodów cyfrowych, co odcina szumy pochodzące z zasilania. Dodatkowo cyfrowe obwody wejściowe zostały umieszczone poniżej podstawy transformatora zbudowanej z trzech płyt stalowych o grubości 1.6 mm chroniących przed szkodliwym ich wpływem na analogowe obwody audio.

Advanced AL32 Processing Plus obsługujący sygnał wejściowy 384-kHz/32-bit PCM

PMA-2500NE wyposażony jest w przetwarzanie Advanced AL32 Plus, najnowszą wersję technologii przywracania kształtu fali analogowej firmy Denon, w której zastosowano unikalne algorytmy interpolacji danych jak również obsługę źródeł dźwięku wysokiej rozdzielczości 384-kHz/32-bit PCM. Algorytmy te interpolują punkty, które powinny występować przed i po punktach w dużej ilości danych, co pozwala uzyskać gładką falę zbliżoną do sygnału oryginalnego. Dzięki precyzyjnemu przywracaniu informacji, traconych w trakcie procesu dygitalizacji, uzyskiwany jest dźwięk o dużej zawartości detali, wolny od zakłóceń, precyzyjnie lokalizowany, bogaty w ekspresję w niższych pasmach i piękny w wierności oddania dźwięku oryginalnego.  

Konstrukcja z zastosowaniem zegara nadrzędnego konwertera C/A

W celu dokładnej synchronizacji taktowania obwodów cyfrowych budowa konwertera C/A w PMA-2500NE, zgodnie z zasadą zegara nadrzędnego powoduje, że w momencie pojawienia się sygnału zegara, konwerter C/A traktowany jest jako nadrzędny. Umiejscowienie zegara głównego zaraz przy konwerterze C/A minimalizuje nierównomierności i zapewnia optymalną precyzję konwersji cyfrowo/analogowej. Dodatkowo, jakość sygnału zegara, który staje się sygnałem odniesienia dla działania półprzewodnika jest szczególnie istotna dla zapewnienia cyfrowym obwodom audio ich maksymalnego potencjału działania. PMA-2500NE posiada oscylator zegara znacząco redukujący szumy fazy, które są przyczyną przesunięcia częstotliwości. PMA-2500NE został wyposażony w dwa oscylatory zegara, po jednym dla każdej częstotliwości próbkowania (44.1 kHz oraz 48 kHz), które uaktywniane są zależnie od częstotliwości próbkowania zapisu dźwięku, dzięki czemu całkowicie tłumimy nierównomierności.

Tryb analogowy

W trakcie odtwarzania analogowego sygnału audio można użyć trybu analogowego powodującego wyłączenie zasilania transformatora, zasilającego układy cyfrowe całkowicie wyłączając cyfrowe obwody wejściowe co pozwala uniknąć zakłócania pracy sekcji analogowej przez powodowane przez obwody cyfrowe szumy wysokiej częstotliwości.  W trybie analogowym wyłączony jest również wyświetlacz fluorescencyjny, dzięki czemu PMA-2500NE działa jako czysty wzmacniacz analogowy.

* W trybie analogowym USB-B, cyfrowe wejście koncentryczne oraz wejścia optyczne są nieaktywne.

Zewnętrzne złącza wejściowe pre-amp

PMA-2500NE zapewnia złącza wejściowe „EXT.PRE” – wejścia o stałym wzmocnieniu – które można podłączyć do zewnętrznego przedwzmacniacza stosując PMA-2500 jako wzmacniacz mocy. Jest to użyteczne przy podłączaniu wzmacniacza A/V przez te wejścia, tak, że przestrzeń odsłuchu z tymi samymi głośnikami przednimi można użyć jako kino domowe.

Pozłacane złącza głośników

Złącza głośników w PMA-2500NE są pokryte złotem, co chroni je przed korozją i zapewnia niezawodne połączenie w dłuższym czasie. Możliwe jest również użycie złączy płaskich lub bananowych.

Pilot zdalnego sterowania z aluminiowym panelem górnym, obsługujący również odtwarzacz CD

PMA-2500NE wyposażony jest w pilota zdalnego sterowania o aluminiowym panelu górnym, który obsługuje funkcje DCD-2500NE i innych odtwarzaczy Denon.

Specyfikacja

Kanały: 2
Moc wyjściowa:  2 x 160 W (4 Ω)
Zaawansowany Ultra Wysokoprądowy (UHC)-MOSFET wzmacniacz mocy z obwodami Single Push-Pull i nowymi barierowymi diodami Schottky.
Sample Rate digital In 192 kHz / 24-bit
USB-B strumieniowe przesyłanie audio DSD (DoP): DSD2.8 / DSD5.6 <=11.2
Przetwornik C/A PCM1795
USB z tyłu pracujący w trybie asynchronicznym
Transmisja bit - perfect
Przetwarzanie AL 32 Advanced AL32 Plus
Zegar nadrzędny konwertera C/A
Strumieniowe przesyłanie audio z PC
Pojedynczy układ przeciwsobny UHC-MOS  (Advanced)
Podwójny transformator LC zabezpieczony przed stratami prądu
Wzmacniacz szerokopasmowy
Dynamiczne zasilanie wysokoprądowe
Wzmacniacz zbudowany z elementów dyskretnych
Automatyczne wyłączanie mikroprocesora
Równoważnik kanałów / Basy / Tony wysokie
Duży radiator
Niskozakłóceniowy wyświetlacz OELD o
Source Direct
Funkcja Power Amp direct

Wejścia / Wyjścia

Wejścia audio 5
Digital in: USB-B / optical / coaxial:   2 / 2
Wejście Phono: MM / MC
Wyjścia audio:   1
Wejście Power Amp Direct
Złocone gniazda Chinch
Liczba gniazd:   2

Dane ogólne

Wymiary: 434 x 182 x 431 mm
Waga: 25 kg

Produkty powiązane