Taga Harmony HTA-25B (2021)

 • szt.
 • 899,00 zł / szt.
 • Oblicz

Hybrydowy wzmacniacz lampowy z Bluetooth

Model HTA-25B (2021) to hybrydowy i wydajny stereofoniczny wzmacniacz lampowy, wykorzystujący sekcje zasilania składającą się z lamp próżniowych w sekcji przedwzmacniacza oraz tranzystorowych stopni końcowych.

 

W nowej odsłonie, dodatkowo został wyposażony w stereofoniczne wyjście z przedwzmacniacza oraz aluminiowe panele boczne. Wyjście z przedwzmacniacza może być użyte np. do podłączenia zewnętrznego wzmacniacza o wyższej mocy co daje dodatkowe korzyści sparowania z szeroką gamą kolumn głośnikowych, połączenia z subwooferem aktywnym lub z aktywnymi kolumnami głośnikowymi.

 

Wnętrze urządzenia skrywa solidny transformator toroidalny o mocy 120W. Nie bez powodu jego poziom mocy znacznie przewyższa zapotrzebowanie na prąd lampowego stopnia wejściowego, jak i tranzystorowych stopni wyjściowych. Dlaczego ? Ponieważ, w momentach największego obciążenia, kluczowe i najbardziej istotne obwody nie cierpią z powodu niedostatku prądu. Tego typu koncepcja bardzo korzystnie wpływa na lepszą barwę i dynamikę odtwarzanego dźwięku.

 

Tranzystorowe stopnie końcowe pracują w klasie AB a sam układ zasilający bazuje na sporym buforze prądowym dla stopni końcowych, dzięki dwóm dużym kondensatorom elektrolitycznym. Na płytce drukowanej z elementami elektronicznymi w technologii SMD, ulokowanej tuż pod lampami, znalazły się dalsze obwody
sekcji wejściowej, a także wstępna część wzmacniacza. W sekcji przedwzmacniacza pracują dwie lampy 6P1 oraz dwie 6N1. Jest to solidny układ zapewniający szerokie pasmo przenoszenia przy niskich zniekształceniach.

 

Na zewnątrz, lampy zostały zabezpieczone metalową, dobrze wentylowaną osłonę, którą w każdej chwili można zdemontować, zapobiega ona przed uszkodzeniem.

 

Wzmacniacz posiada także wbudowany moduł Bluetooth pozwalając bezprzewodowe odtwarzanie muzyki z ulubionych serwisów muzycznych z urządzeń mobilnych.

 

WŁAŚCIWOŚCI

 • Wyjście przedwzmacniacza – dedykowane dla opcjonalnego zewnętrznego wzmacniacza mocy lub aktywnego subwoofera i głośników.
 • Aluminiowe panele boczne - aby zapewnić jeszcze bardziej szykowny i ponadczasowy wygląd.
 • Bluetooth® - do bezprzewodowego przesyłania muzyki ze smartfonów, tabletów lub komputerów.
 • Hybrydowa konstrukcja klasy A/B wykorzystująca lampy próżniowe w sekcji przedwzmacniacza i tranzystory na wyjściu zapewnia bardzo ciepły, liniowy i realistyczny dźwięk o wysokiej dynamice.
 • Elegancki aluminiowy design przedniego i bocznych paneli świetnie pasuje do każdego stylu wnętrza.
 • Ceramiczne gniazda lamp, pozwalają najlepiej wykorzystać jakość lamp.
 • 120-watowy toroidalny transformator zapewnia dużą ilość czystej mocy, wysoką stabilność napięcia i bardzo niski prąd tętniący. Przekłada się to na wyższą dynamikę i dodatkową czystą energię oraz większe możliwości prawidłowego wysterowania różnych typów kolumn głośnikowych.
 • Wyjście słuchawkowe dla preferujących dyskretne odsłuchy.
 • Wejście USB - do szybkiego i łatwego odtwarzania muzyki z przenośnych pamięci USB (wsparcie formatów MP3 / WAV / WMA / AMR / APE / FLAC / OGG).
 • 2 wejścia analogowe z pozłacanymi gniazdami RCA.
 • Terminale głośnikowe klasy High-end umożliwiają zastosowanie kabli do 10 AWG oraz większość popularnych typów konektorów.
 • Regulacja barw Treble/Bass - aby idealnie dopasować dźwięk do swoich preferencji.
 • Wymienny przewód zasilający Schuko-IEC C13 dają możliwość upgrade’u systemu o kabel jakości audiofilskiej w dowolnym momencie.

Specyfikacja

Wzmacniacz hybrydowy: Klasa A/B
Lampy 2 x 6P1 / 2 x 6N1
Moc wyjściowa 2 x 25W RMS @ 4ohm / 2 x 18W RMS @ 8ohm
Łączność bezprzewodowa: Bluetooth® v4.0
THD ≤0.5% (1kHz 1W)
Stosunek Sygnał/Szum: ≥80db
Pasmo przenoszenia 20Hz – 20kHz
Wejścia analogowe 1 x CD
1 x Line
Wejścia cyfrowe USB: 1 (pliki audio: MP3 / WAV / WMA* / AMR / APE / OGG / FLAC**)
Wyjścia analogowe 1 x RCA Pre-Out
Wyjście słuchawkowe Impedancja: 32-320ohm
Moc wyjściowa: 20mW, 32ohm
Zasilanie / zużycie energii 220V-240V 50/60Hz, 120 W
Regulacja tonów: bas 100Hz ±8dB / tony wysokie 10kHz ± 10dB
Pokrywa na lampy (montowana fabrycznie)
Wymienny kabel zasilania IEC
Wymiary (W x S x G) 13.8 x 26 x 29.8 cm
Pobór mocy: 120W
Waga: 5 kg / szt.
* obsługuje pliki WMA z prędkością transferu danych do 320 kb/s.
** obsługuje pliki FLAC maksymalnie do 48kHz z prędkością transferu danych do 918 kb/s.