Producenci

Nowe produkty

Newsletter

Yamaha NS-F350 + NS-P350 czarny

Zestaw kolumn głośnikowych kina domowego - Yamaha NS-F350 + NS-P350.

Więcej


4 444,00 zł


w ratach
Ilość rat:

0


Yamaha NS-F350 + NS-P350 czarny Powiększ

Zaproponuj swoją cenę

Więcej informacji

Dzięki kolumnom głośnikowym Yamaha NS-F350 twój pokój odsłuchowy wypełni się wysokiej jakości detalicznym dźwiękiem. Te wolnostojące konstrukcje doskonale sprawdzają się w systemach stereo, a w połączeniu z zestawem głośnikowym Yamaha NS-P350 pozwalają zbudować wysokiej klasy nagłośnienie dla kina domowego.

Wysoką jakość brzmienia model NS-F350 zasługuje m.in. dopracowanym przetwornikom. W obudowie z systemem bas refleks umieścili 30-milimetrowy głośnik wysokotonowy z aluminiową kopułką, 130-milimetrowy przetwornik średniotonowy oraz parę 160-milimetrowych głośników niskotonowych.
Dzięki nim kolumna NS-F350 może odtwarzać dźwięki z szerokiego zakresu częstotliwości – od niskiego basu schodzącego do 35 Hz do wysokich tonów sięgających 45 kHz.
Koncepcja dźwięku Yamaha: umiejętność precyzyjnego odtwarzania audio z najnowszych źródeł AV

Jeżeli jakość dźwięku nie jest wystarczająco dobra w systemie 2-kanałowym, nie ma szans na prawidłowe odtworzenie dźwięku przestrzennego.
Ta idea doprowadziła nas do opracowania 5-kanałowego systemu głośnikowego. Każdy kanał wykorzystuje połączenie nowego przetwornika wysokotonowego z przetwornikiem niskotonowym z membraną PMD.
Kolumny głośnikowe przystosowane są do obsługi sygnału bogatego w ilość informacji muzycznych i gwarantują, że ekspansywny i czysty dźwięk przestrzenny wypełni twój pokój.

Ekspansywny dźwięk. Nowa aluminiowa kopułka wysokotonowa (30 mm), która odtwarza dźwięk sięgający 45 kHz (-10 dB)

Z charakterystyką i jakością dźwięku, jakiej można oczekiwać od przetwornika nowej generacji, konstrukcja ta opiera się na całkowicie nowej koncepcji. Aluminiowa membrana pracuje wewnątrz cewki, a proces anodyzowania osłabia specyficzny dla aluminium charakter dźwięku, gwarantując maksymalną wierność i naturalność brzmienia.
Wprowadzenie nowego kształtu dyfuzora oraz wykonanie cewki z materiału CCAW sprawia, że przetwornik zachowuje odpowiednią ilość informacji i energii w słyszalnym zakresie i jednocześnie odtwarza dźwięk o częstotliwości 45 kHz (-10 dB).

Unikatowy propagator tubowy ułatwiający kontrolę kierunkowości

Oparty na idei kontroli przestrzennej, propagator tubowy (waveguide horn) kieruje dźwięk tak, aby odbijał się od ścian i innych powierzchni. Dzięki kierunkowości lewy-prawy w zakresie 135 stopni i pionowym zakresie obejmującym 120 stopni, zoptymalizowanym do wykorzystania w systemie kina domowego, rozwiązanie to pozwala precyzyjnie odtwarzać pole dźwięku, minimalizując jednocześnie wpływ pomieszczenia.

Sprawdzone membrany PMD. 130-milimetrowy głośnik średniotonowy i 2 x 160-milimetrowe niskotonowe – transparentne barwowo

3-drożna, 4-głośnikowa konfiguracja NS-F350 w głośnikach średnio- i niskotonowym wykorzystuje membranę PMD (Polymer-Injected Mica Diaphragm), sprawdzoną pod kątem eliminowania wewnętrznych strat i niezwykle elastycznej charakterystyki, co zawdzięcza swojej niewielkiej wadze i wysokiej sztywności.
Jej stosunek szumu do sygnału przekracza zakres ludzkiego głosu i wokali, a niskie tony pozostają zwinne i transparentne barwowo.

Zaokrąglona przednia ścianka z podwójną strukturą

Obudowa o lekko zaokrąglonym kształcie to sposób na dalszą poprawę jakości odtwarzanego dźwięku. Zmniejszając ilość równoległych powierzchni projektanci ograniczyli możliwość powstawania fal stojących i niepożądanego rezonansu.
Przednia ścianka ma podwójną strukturę i wyróżnia się wykończeniem przypominającym błyszczący lakier fortepianowy. Sztywniejsza i bardziej wytrzymała konstrukcja zapewnia naturalniejsze i niezwykle transparentne brzmienie wysokich tonów.

Zestaw kolumn głośnikowych Yamaha NS-P350

Pod nazwą Yamaha NS-P350 kryje się zestaw trzech kolumn głośnikowych, dwóch efektowych i głośnika centralnego, który wraz z wolnostojącymi głośnikami Yamaha NS-F350 tworzą wysokiej klasy system nagłośnienia dla kina domowego. W każdym z obsługiwanych kanałów pracują zaawansowane przetworniki, w tym całkowicie nowy wysokotonowy oraz głośnik niskotonowy z membraną PMD. Dzięki nim każdy najdrobniejszy muzyczny detal jest wyraźnie słyszalny, a pokój odsłuchowy wypełnia przyjemny dla uszu dźwięk.

Specyfikacja

Kolumny przednie - NS-F350

Konstrukcja: 3-drożna, bass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa:   100 W / 200 W
Przetwornik niskotonowy:  160 mm
Przetwornik średniotonowy:  130 mm
Przetwornik wysokotonowy:  30 mm
Pasmo przenoszenia:   35 Hz – 45 kHz
Impedancja:   6 Ohm
Częstotliwość podziału:   1.4 kHz, 3.8 kHz
Wymiary (S x W x G)    220 x 1157 x 339 mm
Waga:   25.9 kg / szt.

Kolumna centralna - NS-PC350

Konstrukcja 2-drożna, 3-głośnikowa, zamknięta
Przetwornik  wysokotonowy: 30 mm,aluminiowa kopułka
Przetwornik niskotonowy:  2 x 130 mm
Pasmo przenoszenia: 58 Hz - 45 kHz
Maksymalna moc wyjściowa / nominalna: 200 W / 50 W
Efektywność: 90 dB
Częstotliwość zwrotnicy: 2,8 kHz
Impedancja: 6 Ohm
Wymiary (WxSxG):  174 x 500 x 202 mm
Waga: 6,3 kg

Kolumny surround - NS-PB350

Konstrukcja 2-drożna, 2-głośnikowa, zamknięta
Przetwornik wysokotonowy:   30 mm,  aluminiowa kopułka
Przetwornik niskotonowy:  130 mm
Pasmo przenoszenia: 57 Hz - 45 kHz
Maksymalna moc wyjściowa / nominalna: 150 W / 50 W
Efektywność: 88 dB
Częstotliwość zwrotnicy: 3 kHz
Impedancja: 6 Ohm
Wymiary (WxSxG): 320 x 186 x 208 mm
Waga: 4,8 kg (para)

Produkty powiązane