Producenci

Promocje

Nowe produkty

Newsletter

Dali Rubicon 6 czarny

Nowa seria Rubicon Przeniesie Cię w świat prawdziwego dźwięku. Proste, zgrabne, stylowe wzornictwo obudów jeszcze bardziej potęguje doznania. Dali RUBICON dostarczają niepowtarzalnych wrażeń muzycznych.

Więcej


8 499,00 zł


w ratach
Ilość rat:

0


Dali Rubicon 6 czarny Powiększ


Zaproponuj swoją cenę

Więcej informacji

Od ponad trzech dekad dążyliśmy do osiągnięcia doskonałego dźwięku. DALI RUBICON jest kolejnym punktem zwrotnym w tej podróży. Zaprojektowana i wykonana w Danii seria RUBICON bazuje na niezrównanej technologii przetworników wykorzystywanych w serii EPICON, które zapewniają wypełniający cały pokój dźwięk dla jak najszerszej rzeszy słuchaczy. Proste, zgrabne, stylowe wzornictwo obudów głośników serii

RUBICON jeszcze bardziej potęguje doznania, sprawiając wrażenie, jakby odtwarzany utwór wykonywany był specjalnie dla Ciebie na żywo w Twoim domu! Obiecujemy Ci, że głośniki RUBICON dostarczą Ci niepowtarzalnych wrażeń muzycznych...

Wraz z wprowadzeniem technologii "Linear Drive System" opartej na SMC (Soft Magnetic Compound) Dali odkrywa nowe horyzonty branży muzycznej. Stosując technologie stojące za SMC w serii RUBICON mamy za cel całkowite ograniczenie poziomu zakłóceń oraz maksymalizację odtwarzania najmniejszych detali, nawet przy niskich poziomach głośności. Z przetwornikami produkowanymi w naszej fabryce w Danii, zawierającymi najnowsze rozwiązania technologiczne napędów magnetycznych, głośniki serii RUBICON są gotowe wyznaczyć nowy standard jakości dźwięku dla miłośników Hi-Fi z całego świata.

Rubicon 6

W serii RUBICON, inżynierowie DALI wykorzystują zarówno miękką membranę głośników wysokotonowych pracującą samodzielnie oraz hybrydową konfigurację głośników wysokotonowych wspierających wysokie częstotliwości. Cewka użyta w głośnikach serii RUBICON jest zaprojektowana tak, aby była bardzo lekka i posiadała dużą sprawność, co zapewnia szerszy zakres pasma. Lżejsza cewka umieszczona jest wewnątrz magnesu ferrytowego, który ma ścisłą kontrolę nad jej ruchami. Wstęgowy głośnik wysokotonowy charakteryzujący się szeroką dyspersją, co w połączeniu z miękką membraną powoduje, że moduł wysokotonowy pracuje już od pasma 2.5 KHz. Ta wyjątkowa przepustowość w połączeniu z bardzo szerokim rozproszeniem fali dźwiękowej wpisuje się w filozofię reprodukcji dźwięku DALI.

Pełna wdzięku, elegancka obudowa głośników RUBICON stanowi bazę dla przetworników o niskiej stratności. W każdej obudowie przetworniki średniotonowe i basowe są odzielone i znajdują się we własnych komorach. Wibracje są ograniczone dzięki portowi bass reflex, który znajduje się bezpośrednio za poszczególnym głośnikiem niskotonowym. Opóźnienie między głośnikiem niskotonowym i portem basowym jest dzięki temu zoptymalizowane.

Specyfikacja

Typ obudowy:     Bass Reflex
Pasmo przenoszenia:     38 - 34.000 Hz
Efektywność:     88.5 dB
Impedancja nominalna:     4 Ohm
Sugerowana moc wzmacniacza:     40 - 200 W
Częstotliwość podziału:    800/ 2,600/ 14,000 Hz
Rodzaj zwrotnicy:     2½ +  ½ drożna
Przetwornik hybrydowy (wstęgowy): 1 x 17 x 45 mm
Przetworniki wysokotonowy:     29 mm
Przetwornik niskotonowy:     2 x 165 mm
Strojenie bass-reflexu:   33,5 Hz
Wejścia:     Bi-Wire
Maks. wymiary z podstawą i maskownicą (wys. x szer. x gł.):     990 x 200 x 380 mm
Waga: 20.2 kg / szt.

Produkty powiązane