Producenci

Promocje

Nowe produkty

Newsletter

Elac Uni-Fi FS U5 - biały - dostawa raty 0% sklep WROCŁAW

Kolumna głośnikowa stereo Elac Uni-Fi U6

Więcej


3 298,00 zł


w ratach
Ilość rat:

0


Elac Uni-Fi FS U5 - biały - dostawa raty 0% sklep WROCŁAW Powiększ

Zaproponuj swoją cenę

Więcej informacji

ELAC FS U5 Slim to flagowa konstrukcja z serii Uni-Fi Slim, która pod nowoczesnym designem skrywa zaawansowaną technikę głośnikową z
koncentrycznym przetwornikiem średnio-/wysokotonowym i opatentowanymi głośnikami z aluminiowymi membranami.

Ta 3-drożna kolumna głośnikowa wyróżnia się dźwiękiem i stylistyką, które nie mają sobie równych w tej kategorii cenowej.

W górnej części FS U5 Slim umieścowiono specjalnie zaprojektowany zespół głośnikowy, który w jednej konstrukcji łączy 25-milimetrowy tweeter ze
102-milimetrowym przetwornikiem średniotonowym z aluminiową membraną.

Umieszczenie miękkiej kopułki wysokotonowej wewnątrz cewki głośnika średniotonowego pozwala uzyskać jednorodny wzór kierunkowości, zapewniając tym samym liniową charakterystykę częstotliwościową i potężną moc, a także lepsze obrazowanie na i poza osią pozycji odsłuchowej.

Poniżej tego zaawansowanego układu pracują trzy przetworniki niskotonowe, które za sprawą aluminiowych membran wyróżniają się liniowością zazwyczaj
nieosiągalną dla zwykłych membran celulozowych, ze względu na przesunięcie rezonansu poza zakres częstotliwości pracującego głośnika.
Ponadto większy układ magnetyczny gwarantuje wyższą moc ciągłą głośników, dzięki czemu jeszcze precyzyjniej odtwarzają najniższe tony, zachowując przy tym ich czystość i moc.

Seria ELAC Uni-Fi FS U5 Slim, podobnie jak pozostałe modele z serii Uni-Fi Slim, zostały zaprojektowane przez Andrew Jonesa.
Wyjątkowy charakter modelu podkreśla mocowana magnetycznie maskownica. Po jej zdjęciu panel frontowy pozostaje całkowicie gładki.

Kolumny dostarczane są z podstawkami, które zwiększają stabilność całej konstrukcji, a także odizolowują obudowy od podłogi.
Odlewane pokrętła umożliwiają precyzyjne wypoziomowanie każdego z czterech narożników, które zakończone są metalowymi kolcami i które mogą spoczywać na specjalnych podstawkach pod kolce. Dzięki temu FS U5 Slim przygotowane są do ustawienia na miękkich i twardych powierzchniach.

Specyfikacja

Konstrukcja: 3-drożna, Bass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa: 40 - 140 W
Pasmo przenoszenia: 42 - 25 000 Hz
Efektywność: 85 dB
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy: 3 x 133mm, aluminowy
Przetwornik średniotonowy: 101mm, aluminowy
Przetwornik wysokotonowy: 25mm, montowany koncentrycznie
Impedancja: 4 Ohm
Wymiary (w x s x G): 980 x 178 x 294 mm
Waga: 14.9 / szt.

Produkty powiązane