Producenci

Nowe produkty

Newsletter

Focal Aria 948 orzech

Wyrafinowana wysokiej klasy akustyka w połączeniu z doskonalą jakością, neutralnością, odpowiednią prezencją linii melodycznej i finezją.

Więcej


6 699,00 zł


w ratach
Ilość rat:

0


Focal Aria 948 orzech Powiększ


Zaproponuj swoją cenę

Więcej informacji

Założona na początku 1980r. firma inżynierii precyzyjnej Focal-JMlab rozpoczęła działalność w Saint Etienne.Założona na początku 1980r. Firma inżynierii precyzyjnej Focal-JMlab rozpoczęła działalność w małym warsztacie w Saint Etienne.

W nowopowstałej spółce były zatrudnione dwie osoby, w tym obecny prezes Jacques Mahul, inżynier z dużym doświadczeniem w zakresie driverów  (przetworników elektroakustycznych).

Pierwsze przetworniki opracowane w tym warsztacie szybko zdobyły międzynarodowe uznanie dzięki niezwykłej oryginalności projektu. Te nowatorskie produkty były tworzone dla potrzeb i na zamówienie innych producentów kolumn głośnikowych. W tym samym czasie, w którym Focal tworzył swe pierwsze jednostki napędowe
„na zamówienie” firma uruchomiła własną gamę głośników pod marką JMlab .

DB 13 JMLAB – PIERWSZA KOLUMNA GŁOŚNIKOWA FOCAL’a

JMlab szybko wyrobił sobie mocną pozycję w dziedzinie oryginalnych konstrukcji małych głośników półkowych.
Słynny, dwudrożny DB13, który miał niezwykłą cechę: oferował jakość dźwięku porównywalną do o wiele większych modeli innych producentów.
Aktywna polityka rozwoju FOCAL’a, zmierzająca do stałego dostosowania produktów do wymogów rynku, w połączeniu z najwyższej jakości dźwiękiem, umiejętnie   łącząc muzykalność i dynamiczną wydajność umożliwiła produktom JMlab osiągnięcie najwyższej pozycji dla francuskich głośników na światowym rynku audio od  połowy lat 90-tych.

FOCAL- JMLAB: OD MAŁEGO DWUOSOBOWEGO WARSZTATU, DO MIĘDZYNARODOWEGO LIDERA, CZYLI OD VEGI DO GRANDE UTOPIA

Focal – Jmlab szybko rozpoczął ekspansję na rynki europejskie oraz do Ameryki Północnej i Azji Południowo-Wschodniej. W ostatnich latach, dzięki rosnącej popularności produktów, wspieranej przez szereg międzynarodowych nagród Focal przeżywa znaczny wzrost.
Model Vega został uznany „Marszałkiem roku 1992” najwyższym wyróżnieniem w tej branży w Japonii.
W 1996 roku Focal Grande Utopia, system obsypywany nagrodami przez międzynarodową prasę uważany jest za jeden z aktualnie najlepszych systemów High Fidelity  na rynku.
Focal zasłynął też w zakresie głośników samochodowych. Jest zdobywcą wielu nagród za pojedyncze głośniki, jak i całe systemy do samochodów.

Lansowane przez firmę Focal - JMlab hasło: "Spirit of Sound " (duch dźwięku), staje się standardem dla jego wszystkich produktów. W 2002 roku linia produktów domowych zostaje podzielona na cztery serie. Dało to właściwe pokrycie zapotrzebowania audiofilów od poziomu podstawowego do  hi-endu .

Focal Aria 948

Aria 948 symbolizuje powrót "prawdziwego" głośnika akustycznego. Nowego typu 3-drożna kolumna głośnikowa z przetwornikami o średnicy 21cm, bez wysiłku  dostarcza intensywnego i kontrolowanego basu.
Głównym  zamierzeniem przyświecającym twórcom Arii 948 był powrót do istoty akustyki wobec tych odbiorców, którzy są pasjonatami muzyki.

Właściwości

Nowa membrana oparta na włóknie lnianym
Nowy tweeter TNF
Przetworniki opracowane I wyprodukowane we Francji przez Focala
Wykończenie w skórze

Specyfikacja

Typ: kolumna 3 drożna, bass reflex
Pasmo przenoszenia: 37-28000 Hz
Impedancja: 8 Ohm
Rekomendowana moc wzmacniacza: 50-350 W
Skuteczność: 92,5dB
Głośnik wysokotonowy: 25 mm
Głośnik średniotonowy: 165 mm
Głośnik niskotonowy: 2 x 210 mm
Podział zwrotnicy: 280/2600 Hz
Wymiary: 1150 x 371 x 420 mm
Waga: 35 kg


Cena za parę

Produkty powiązane