Producenci

Promocje

Nowe produkty

Newsletter

Focal Aria 936 Black HGL

Wyrafinowana wysokiej klasy akustyka w połączeniu z doskonalą jakością, neutralnością, odpowiednią prezencją linii melodycznej i finezją.

Więcej


6 499,00 zł


w ratach
Ilość rat:

0


Focal Aria 936 Black HGL Powiększ


Zaproponuj swoją cenę

Więcej informacji

Założona na początku 1980r. firma inżynierii precyzyjnej Focal-JMlab rozpoczęła działalność w Saint Etienne.Założona na początku 1980r. Firma inżynierii precyzyjnej Focal-JMlab rozpoczęła działalność w małym warsztacie w Saint Etienne.

W nowopowstałej spółce były zatrudnione dwie osoby, w tym obecny prezes Jacques Mahul, inżynier z dużym doświadczeniem w zakresie driverów  (przetworników elektroakustycznych).

Pierwsze przetworniki opracowane w tym warsztacie szybko zdobyły międzynarodowe uznanie dzięki niezwykłej oryginalności projektu. Te nowatorskie produkty były tworzone dla potrzeb i na zamówienie innych producentów kolumn głośnikowych. W tym samym czasie, w którym Focal tworzył swe pierwsze jednostki napędowe
„na zamówienie” firma uruchomiła własną gamę głośników pod marką JMlab .

DB 13 JMLAB – PIERWSZA KOLUMNA GŁOŚNIKOWA FOCAL’a

JMlab szybko wyrobił sobie mocną pozycję w dziedzinie oryginalnych konstrukcji małych głośników półkowych.
Słynny, dwudrożny DB13, który miał niezwykłą cechę: oferował jakość dźwięku porównywalną do o wiele większych modeli innych producentów.
Aktywna polityka rozwoju FOCAL’a, zmierzająca do stałego dostosowania produktów do wymogów rynku, w połączeniu z najwyższej jakości dźwiękiem, umiejętnie   łącząc muzykalność i dynamiczną wydajność umożliwiła produktom JMlab osiągnięcie najwyższej pozycji dla francuskich głośników na światowym rynku audio od  połowy lat 90-tych.

FOCAL- JMLAB: OD MAŁEGO DWUOSOBOWEGO WARSZTATU, DO MIĘDZYNARODOWEGO LIDERA, CZYLI OD VEGI DO GRANDE UTOPIA

Focal – Jmlab szybko rozpoczął ekspansję na rynki europejskie oraz do Ameryki Północnej i Azji Południowo-Wschodniej. W ostatnich latach, dzięki rosnącej popularności produktów, wspieranej przez szereg międzynarodowych nagród Focal przeżywa znaczny wzrost.
Model Vega został uznany „Marszałkiem roku 1992” najwyższym wyróżnieniem w tej branży w Japonii.
W 1996 roku Focal Grande Utopia, system obsypywany nagrodami przez międzynarodową prasę uważany jest za jeden z aktualnie najlepszych systemów High Fidelity  na rynku.
Focal zasłynął też w zakresie głośników samochodowych. Jest zdobywcą wielu nagród za pojedyncze głośniki, jak i całe systemy do samochodów.

Lansowane przez firmę Focal - JMlab hasło: "Spirit of Sound " (duch dźwięku), staje się standardem dla jego wszystkich produktów. W 2002 roku linia produktów domowych zostaje podzielona na cztery serie. Dało to właściwe pokrycie zapotrzebowania audiofilów od poziomu podstawowego do  hi-endu .

Focal Aria 936

Aria 936 jest 3-drożną kolumna głośnikową wyposażoną w eleganckie acz niewielkie gabaryty. Bardzo liniowa i imponująca dynamika, powstała dzięki trzem  wooferom, jest naturalnie dedykowana do odsłuchu stereo. Kolumny te są również idealne do stworzenia wspaniałego systemu kina domowego.

Właściwości

Nowa membrana oparta na włóknie lnianym
Nowy tweeter TNF
Przetworniki opracowane I wyprodukowane we Francji przez Focala
Wykończenie w skórze

Specyfikacja

Typ: kolumna 3 drożna typu, Bass reflex
Pasmo przenoszenia: 39-28000 Hz
Impedancja nominalna: 8 Ohm
Rekomendowana moc wzmacniacza: 50-300 W
Skuteczność: 92 dB
Głośnik wysokotonow: 25 mm
Głośnik średniotonowy: 165 mm
Głośnik niskotonowy: 3 x 165 mm
Podział zwrotnicy: 260-3100 Hz
Wymiary: 1150 x 294 x 371 mm
Waga: 29 kg

 

Produkty powiązane