Producenci

Promocje

Nowe produkty

Newsletter

Focal Aria 926 CIEMNY ORZECH

Wyrafinowana wysokiej klasy akustyka w połączeniu z doskonalą jakością, neutralnością, odpowiednią prezencją linii melodycznej i finezją.

Więcej


4 499,00 zł


w ratach
Ilość rat:

0


Focal Aria 926 CIEMNY ORZECH Powiększ


Zaproponuj swoją cenę

Więcej informacji

Założona na początku 1980r. firma inżynierii precyzyjnej Focal-JMlab rozpoczęła działalność w Saint Etienne.Założona na początku 1980r. Firma inżynierii precyzyjnej Focal-JMlab rozpoczęła działalność w małym warsztacie w Saint Etienne.

W nowopowstałej spółce były zatrudnione dwie osoby, w tym obecny prezes Jacques Mahul, inżynier z dużym doświadczeniem w zakresie driverów  (przetworników elektroakustycznych).

Pierwsze przetworniki opracowane w tym warsztacie szybko zdobyły międzynarodowe uznanie dzięki niezwykłej oryginalności projektu. Te nowatorskie produkty były tworzone dla potrzeb i na zamówienie innych producentów kolumn głośnikowych. W tym samym czasie, w którym Focal tworzył swe pierwsze jednostki napędowe
„na zamówienie” firma uruchomiła własną gamę głośników pod marką JMlab .

DB 13 JMLAB – PIERWSZA KOLUMNA GŁOŚNIKOWA FOCAL’a

JMlab szybko wyrobił sobie mocną pozycję w dziedzinie oryginalnych konstrukcji małych głośników półkowych.
Słynny, dwudrożny DB13, który miał niezwykłą cechę: oferował jakość dźwięku porównywalną do o wiele większych modeli innych producentów.
Aktywna polityka rozwoju FOCAL’a, zmierzająca do stałego dostosowania produktów do wymogów rynku, w połączeniu z najwyższej jakości dźwiękiem, umiejętnie   łącząc muzykalność i dynamiczną wydajność umożliwiła produktom JMlab osiągnięcie najwyższej pozycji dla francuskich głośników na światowym rynku audio od  połowy lat 90-tych.

FOCAL- JMLAB: OD MAŁEGO DWUOSOBOWEGO WARSZTATU, DO MIĘDZYNARODOWEGO LIDERA, CZYLI OD VEGI DO GRANDE UTOPIA

Focal – Jmlab szybko rozpoczął ekspansję na rynki europejskie oraz do Ameryki Północnej i Azji Południowo-Wschodniej. W ostatnich latach, dzięki rosnącej popularności produktów, wspieranej przez szereg międzynarodowych nagród Focal przeżywa znaczny wzrost.
Model Vega został uznany „Marszałkiem roku 1992” najwyższym wyróżnieniem w tej branży w Japonii.
W 1996 roku Focal Grande Utopia, system obsypywany nagrodami przez międzynarodową prasę uważany jest za jeden z aktualnie najlepszych systemów High Fidelity  na rynku.
Focal zasłynął też w zakresie głośników samochodowych. Jest zdobywcą wielu nagród za pojedyncze głośniki, jak i całe systemy do samochodów.

Lansowane przez firmę Focal - JMlab hasło: "Spirit of Sound " (duch dźwięku), staje się standardem dla jego wszystkich produktów. W 2002 roku linia produktów domowych zostaje podzielona na cztery serie. Dało to właściwe pokrycie zapotrzebowania audiofilów od poziomu podstawowego do  hi-endu .

Focal Aria 926

Aria 926 ucieleśnia idealny 3-drożny głośnik podłogowy przeznaczony dla potrzeb domowych. Ten muzykalny i wyrazisty głośnik jest łatwy w instalacji.
Melomani wszystkich rodzajów muzyki będą zadowoleni z jego możliwości akustycznych. Aria 926 są z definicji nie drogimi kolumnami audiofilskimi.

Właściwości

Nowa membrana oparta na włóknie lnianym
Nowy tweeter TNF
Przetworniki opracowane I wyprodukowane we Francji przez Focala
Wykończenie w skórze

Specyfikacja

Typ: kolumna 3 drożna, Bass reflex
Pasmo przenoszenia: 45-28000 Hz
Impedancja nominalna: 8 Ohm
Rekomendowana moc wzmacniacza: 40-250 W
Skuteczność: 92 dB
Głośnik wysokotonowy: 25 mm
Głośnik średniotonowy: 165 mm
Głośnik niskotonowy: 2 x 165 mm
Podział zwrotnicy: 290-2400 Hz
Wymiary: 1035 x 294 x 371 mm
Waga: 25 kg 

Produkty powiązane