Producenci

Nowe produkty

Newsletter

Denon DCD-2500NE

Wysokiej klasy odtwarzacz Super Audio CD i odtwarzaniem DSD.

Więcej


8 995,00 zł


w ratach
Ilość rat:

0


Denon DCD-2500NE Powiększ


Zaproponuj swoją cenę

Więcej informacji

Weź udział w akcji, zamień swój stary wzmacniacz i zyskaj 2000zł rabatu na nowy model !

Przyjdź do naszego sklepu ze swoim starym urządzeniem a przy zakupie nowego modelu otrzymasz rabat w wysokości 2000zł za swoją elektronikę.

Promocja trwa: 01.06.2019-31.07.2019

Denon jest jedną z niewielu firm kontynuujących rozwój rozwiązań Hi-Fi, gromadzących, udoskonalających i wprowadzających na rynek technologie Hi-Fi. Seria 2500NE, zaprojektowana dla dzisiejszych czasów została opracowana przez weteranów akustyki jak i utalentowanych młodych inżynierów, którzy połączyli technologie Denon oraz doświadczenie uzyskane i kultywowane przez wiele lat i dekad. DCD-2500NE skupia się na uzyskiwaniu esencji tego, co może zapewnić odtwarzacz płyt: ultra wysokiej precyzji odczytu płyty i wysokiej jakości sygnału audio przesyłanego do wzmacniacza. W celu osiągnięcia tych celów, długość ścieżki sygnału została ograniczona do minimum, co prowadzi do minimalizacji wszystkich obwodów. Inżynierowie dodatkowo przekonstruowali mechanizm napędu płyt i obudowę tak, by eliminować drgania, największego wroga odtwarzaczy płyt i uzyskać pracę z drganiami ograniczonymi do minimum. Informacja zapisana na płycie odczytywana jest z nieskazitelną precyzją, co zapewnia czysty, wysokiej klasy sygnał przesyłany do obwodów przetwarzających DCD-2500NE Advanced AL32 Plus. Poza odtwarzaniem płyt CD oraz Super Audio CD, DCD obsługuje odtwarzanie nagrań audio do PCM192/24 lub DSD5.6 zarejestrowanych na płytach DVD R/RW zapewniając elastyczność i szeroki dostęp do wysokiej rozdzielczości zapisów audio.

Przetwarzanie Advanced AL32 Plus

DCD-2500NE wyposażony jest w przetwarzanie Advanced AL32 Plus, najnowszą wersję technologii przywracania kształtu fali analogowej firmy Denon, w której zastosowano unikalne algorytmy interpolacji danych i również obsługę źródeł dźwięku wysokiej rozdzielczości. Algorytmy te interpolują punkty, które powinny występować przed i po punktach w dużej ilości danych, co pozwala uzyskać gładką falę zbliżoną do sygnału oryginalnego. Dzięki precyzyjnemu przywracaniu informacji, traconych w trakcie procesu dygitalizacji, uzyskiwany jest dźwięk o dużej zawartości detali, wolny od zakłóceń, precyzyjnie lokalizowany, bogaty w ekspresję w niższych pasmach i piękny w wierności oddania dźwięku oryginalnego.

Zaawansowany mechanizm S.V.H., oryginalne rozwiązanie napędu płyt firmy Denon

Napęd płyt w DCD-2500NE zawiera mechanizm spełniający wymogi referencyjnej klasy Advanced S. V. H. (Suppress Vibration Hybrid). Obwody sterujące odczytem i dekodowaniem sygnału odczytanego z płyty stanowią zupełnie nowe rozwiązanie. Ścieżka sygnałowa została skrócona do absolutnego minimum, a obwody zostały zminiaturyzowane dla uniknięcia nadmiernego prądu, a także powstawania szumów. Różne elementy mechanizmu zostały wykonane z różnych materiałów takich jako połączenie stali nierdzewnej z pokryciem miedzią przy panelu górnym dla zwiększenia sztywności, tacka płyty będąca odlewem aluminiowym oraz 2 mm grubości stalowe wsporniki mechanizmu. Poprawa w zakresie zwiększenia masy, tłumienie wibracji oraz umiejscowienie w punktach zapewniających rozpraszanie rezonansu zapewnia wysoki poziom odporności na drgania. Dodatkowo, nisko położony środek ciężkości samego mechanizmu zapewnia tłumienie drgań pojawiających się w mechanizmie na skutek obracania się płyty, a konstrukcja mechanizmu dodatkowo efektywnie tłumi drgania zewnętrzne. Poprzez eliminacje niepotrzebnych drgań, operacje związane z servo zostały ograniczone do minimum, co minimalizuje zbędne działania układu sterowania ograniczając zużycie prądu, sygnał cyfrowy może być odczytywany z płyty z optymalną dokładnością w stabilnych warunkach.

Konstrukcja z zastosowaniem zegara nadrzędnego konwertera C/A

W celu dokładnej synchronizacji taktowania obwodów cyfrowych budowa konwertera C/A w DCD-2500NE, zgodnie z zasadą zegara nadrzędnego powoduje, że w momencie pojawienia się sygnału zegara, konwerter C/A traktowany jest jako nadrzędny. Umiejscowienie zegara głównego zaraz przy konwerterze C/A (DAC) minimalizuje nierównomierności i zapewnia optymalną precyzję konwersji cyfrowo/analogowej. Dodatkowo, jakość sygnału zegara, który staje się sygnałem odniesienia dla działania półprzewodnika jest szczególnie istotna dla zapewnienia cyfrowym obwodom audio ich maksymalnego potencjału działania. DCD-2500NE posiada oscylator zegara znacząco redukujący szumy fazy, które są przyczyną przesunięcia częstotliwości. Moc obwodów zegara została również znacząco poprawiona by zapewnić pełen potencjał wysokiej jakości pracy zegara. Kondensator z przewodzącym polimerem charakteryzujący się szczególnie korzystnymi właściwościami dla impedancji przy wysokich częstotliwościach, dla zmienionej jakości dźwięku Denon, został umieszczony blisko zegara, co pozwala uzyskać poprawę współczynnika sygnał/szum zapewniając czysty dźwięk ze wspaniałą ekspresją przestrzenną. DCD-2500NE został wyposażony w dwa oscylatory zegara, po jednym dla każdej częstotliwości próbkowania (44.1 kHz oraz 48 kHz), które uaktywniane są zależnie od częstotliwości próbkowania zapisu dźwięku, dzięki czemu całkowicie tłumimy nierównomierności.

Niezależne transformatory dla zasilania obwodów cyfrowych i analogowych

Zespoły zasilania dla obwodów cyfrowych i analogowych, których sygnał ma zupełnie odmienne charakterystyki, zasilane są z różnych transformatorów, co eliminuje wzajemne zakłócenia i wynikające z nich szumy. Dla poprawy sztywności pod stalową podstawę transformatora wmontowana została płyta aluminiowa.

Dedykowany zespół zasilania dla analogowych obwodów audio

W zespole zasilania analogowych obwodów audio znajdujących się za konwerterem C/A zastosowano nowo opracowane, oryginalne, dużej pojemności kondensatory blokowe Denon (3300 µF). DCD-2500NE posiada również inne elementy produkowane na zamówienie, takie jak kondensatory elektrolityczne optymalizowane pod względem jakości dźwięku i kondensatory siarczkowo polifenylenowe, które zostały opracowane we współpracy z producentami, w czasie wielokrotnych testów odsłuchu.  Elementy te zapewniają czyste, wydajne i stabilne zasilanie, dzięki czemu dźwięk jest zachwycająco zrównoważony zarówno w dynamicznych brzmieniach jak i delikatnych detalach.

Obwody o zminimalizowanej długości ścieżki sygnału

Podczas projektowania obwodów DCD-2500NE ściśle stosowano filozofię “simple & straight”. Układ obwodów został przeprojektowany od podstaw tak, aby ścieżka sygnału była tak krótka, jak to tylko możliwe i zapewniała wierne odtworzenie oryginalnego dźwięku w całym spektrum brzmienia. W wyniku czego uzyskano ograniczenie do minimum zakłóceń pomiędzy obwodami a także pomiędzy lewym i prawym kanałem jak również szkodliwego wpływu na sygnał audio, zapewniając czysty i przejrzysty dźwięk.

Konstrukcja Direct Mechanical Ground

Gdy obwody poddane są drganiom powodowanym obracaniem się płyty, drganiami transformator a także drganiom powodowanym przez ciśnienie akustyczne wytwarzane przez głośniki integralność sygnałów muzycznych spada znacząco. Aby uchronić się przed takimi zakłóceniami inżynierowie Denon zaprojektowali konstrukcję tłumiącą wibracje noszącą nazwę "Direct Mechanical Ground Construction". W tym układzie transformatory zasilania – same w sobie będące źródłem drgań – umieszczone zostały przy nóżkach DCD-2500, gdzie szkodliwe wibracje są bezpośrednio przenoszone na podłoże, co chroni przed ich oddziaływaniem na sąsiednie obwody. Dodatkowo umieszczając mechanizm napędu – element o największej masie - nisko w środku obudowy, uzyskano nisko położony środek ciężkości, efektywnie absorbując wibracje wewnętrzne powodowane przez obracającą się płytę a także zabezpieczenie mechanizmu przed wpływem drgań zewnętrznych. W celu dodatkowego tłumienia drgań zewnętrznych 1.2 mm grubości obudowa została wzmocniona dwoma 1.6 mm grubości płytami stalowymi zapewniającymi dużej sztywności trójwarstwową konstrukcję z wystarczającą tłumiącą drgania masą.

Stopki BMC

Stopki podtrzymujące mechanizm napędu, transformatory oraz ciężką obudowę wykonane zostały z wysokiej gęstości i sztywności masy „Bulk Molding Compound (BMC)” Dodanie włókna szklanego do materiału BMC dodatkowo poprawiło sztywność. W stopkach dolnych zastosowano wysokiej gęstości filc dobrany pod względem materiału i grubości z szerokiego zakresu dostępnych i przetestowanych materiałów. Sama budowa stopek zapewnia dodatkową ochronę przed drganiami, a jakość dźwięku została precyzyjnie dostrojona.

DSD obsługa odtwarzania płyt z danymi

Dodatkowo do odtwarzania płyt CD i Super Audo CD, DCD-2500NE może odtwarzać pliki DSD (2.8 MHz / 5.6 MHz) oraz pliki wysokiej rozdzielczości do 192 kHz / 24 bitów zarejestrowane na płytach DVD-R/RW oraz DVD+R/RW. Odtwarzane mogą być również pliki muzyczne dygitalizowane z częstotliwością próbkowania do 48 kHz zarejestrowane na płytach CD-R/RW.

Pilot zdalnego sterowania z aluminiowym panelem górnym, obsługujący również wzmacniacz

DCD-2500NE wyposażony jest w pilota zdalnego sterowania o aluminiowym panelu górnym, który obsługuje funkcje PMA-2500NE i innych wzmacniaczy Denon.

Odtwarzanie

Obsługa formatów CD: CD / CD-R/RW / SA-CD / WMA / MP3 / AAC
Data Disc Compatibility: DSD / WAV / ALAC <=5.6 / 192 / 96
Przetwarzanie AL 32 Advanced AL32 Plus
Zegar nadrzędny konwertera C/A
Dodatkowa płyta metalowa dla usztywnienia obudowy
Aluminiowe panele boczne
Wyświetlacz: Ściemniacz / wyłączenie o / oOdtwarzanie w zaprogramowanej kolejności (CD / SA-CD)
Odtwarzanie wielokrotne
Odtwarzanie w kolejności losowej

Wejścia / Wyjścia

Wyjście analogowe (Cinch):     2
Cyfrowe wyjście optyczne:     1
Cyfrowe wyjście koncentryczne:    1
Złocone gniazda Chinch
Wejście / wyjście szyny zdalnego sterowania

Dane ogólne

Wymiary (S x G x W): 138 x 335 x 434 mm  
Waga: 13.7 kg

Produkty powiązane