Producenci

Promocje

Nowe produkty

Newsletter

Marantz SA-14S1SE

Odtwarzacz płyt kompaktowych Super Audio CD klasy Premium

Więcej


10 995,00 zł


w ratach
Ilość rat:

0


Marantz SA-14S1SE Powiększ


Zaproponuj swoją cenę

Więcej informacji

Wprowadzenie do oferty nowych produktów Marantz klasy Premium jest zawsze powodem do świętowania wśród audofilskiej społeczności. Nowa limitowana edycja serii 14 przenosi przeżycia dźwiękowe na zupełnie nowy poziom – jest to zasługą doprecyzowanej do granic możliwości optymalizacji obsługi plików wysokiej rozdzielczości, czyniąc milowy krok na przód w świecie niekończącej się adoracji muzyki.

SA-14S1 SE posiada ciężką aluminiową pokrywę górną o grubości 5 mm i solidne nóżki minimalizujące wibracje oraz zwiększony transformator toroidalny i potężną sekcję zasilania generującą czysty i mocny sygnał bez jakichkolwiek zakłóceń.

SA-14S1 Special Edition to wspaniała platforma referencyjnej jakości dźwięku. Obejmuje ona tryb DAC, który jest identyczny z zastosowanym w rewolucyjnym  NA-11S1 będącym laureatem nagrody EISA. Wyposażono go w optyczne oraz cyfrowe wejścia, jak i w port USB-B umożliwiający bezpośrednie podłączenie komputera
PC. Oznacza to możliwość bezpośredniego przesyłania strumienia audio w najwyższej możliwej jakości.

Takie rozwiązanie pozwala w pełni wykorzystać nieograniczone możliwości przetwornika DAC oraz wysoką jakość dźwięku dostarczaną dzięki modułom HDAM-SA2.
Stąd też, co istotne, model ten posiada również najnowszy izolator masy/sygnału, aby całkowicie wyeliminować zakłócenia z komputera PC.  Odtwarzacz może również pracować jako karta dźwiękowa komputera, a ponieważ port USB-B działa w trybie asynchronicznym, jest on zdolny do przesyłania sygnału 192kHz / 24 bit, jak i DSD 2.8MHz i 5.6Mhz. Dla zmaksymalizowania uniwersalności i wydajności urządzenie posiada również wejście USB na panelu przednim do odtwarzania plików w formacie MP3, WAV i AAC. Oczywiście nowy model jest też kompatybilny z iPod/iPhone. Jak widać mamy do czynienia z odtwarzaczem super audio CD ¬– w pełnym tego słowa znaczeniu, a nawet więcej. Znacznie więcej.

Technologia Marantz HDAM

Oferowane komponenty dyskretnego obwodu – w przeciwieństwie do zintegrowanego obwodu – w ramach ekskluzywnej technologii HDAM zabezpieczają czystość analogowego sygnału, dostarczając szerokopasmowy dźwięku w całym zakresie pasma o wyjątkowo niskim poziomie szumów. Dodatkowo wszystkie 24 obwody HDAM SA2 i SA3 zostały zintegrowane z następującymi wyjściami: phono, liniowym, z przeznaczeniem na słuchawki, przedwzmacniacz i wzmacniacz mocy.

Konwersja referencyjna klasy D/A

Sekcja zasilania została wyposażona w zwiększony transformator toroidalny oferujący technologię uzwojenia wtórnego OFC (oxygen free copper), dużą prędkość i wysokonapięciowe diody Schottkiego w ramach etapu zasilacza dla najczystszego sygnału stałego napięcia.

Potężne zasilanie

W celu obsługi jak największej liczby typów dysków i plików audio SA-14S1 SE został wyposażony w referencyjny konwerter zmieniający sygnał z cyfrowego na analogowy klasy DSD1792 zapewniający przesyłanie sygnału 192kHz / 24 bit, jak i dekodowanie DSD za pomocą płyt Super Audio. Aby zapobiec zakłóceniom
pomiędzy poszczególnymi etapami każdy z nich – zarówno analogowy jak i cyfrowy – posiada zasilanie z indywidualnego obwodu. Urządzenie obsługuje wiele typów dysków i plików, w tym: płyty muzyczne CD i Super Audio CD oraz formaty PCM, AAC, MP3 i WAV. Podłączając komputer za pomocą portu USB-B ulokowanego
na tylnym panelu użytkownik może cieszyć się odtwarzaną muzyką w wysokiej rozdzielczości DSD 2.8MHz i 5.6MHz, tak aby maksymalnie zwiększyć różnorodność odtwarzanej muzyki.

Solidna obudowa, gruba aluminiowa pokrywa górna i stabilna podstawa

Istotne jest, aby przed rozpoczęciem prac nad technologiami przetwarzania i wzmacniania czułych sygnałów audio odpowiednio zadbać o stworzenie mocnych podstaw dla urządzenia. Posiadanie solidnej konstrukcji jest gwarantem minimalizacji wibracji, dzięki czemu sygnał audio nie zostaje zakłócony przez efekty mikrofonowy.

Rozbudowana łączność

Poza analogowymi wyjściami stereo urządzenie posiada również dodatkowe wyjścia cyfrowe i coaxialne zapewniając tym samym możliwość podłączenia zewnętrznego dekodera cyfrowego lub wzmacniacza. Model SA-14S1 SE został również wyposażony w optyczne i coaxialne wejścia pozwalające wykorzystać odtwarzacz jako
samodzielny cyfrowy konwerter audio. Urządzenie posiada gniazdo wejściowe i wyjściowe do podłączenia urządzenia sterującego, dzięki czemu użytkownik jest wstanie podłączyć model SA-14S1 SE do innego sprzętu Marantz, a wewnętrzny lub zewnętrzny przełącznik na tylnym panelu zapewnia dodatkową elastyczność
sterowania systemem.

Praktyczny port USB-A na przednim panelu

Dogodnie umieszczony na przednim panelu port USB pozwala użytkownikowi na podłączenie ulubionego przenośnego urządzenia audio – jak USB media – i oferuje  kompatybilność z urządzeniami: iPod, iPod touch i iPhone, pozwalając tym samym cieszyć się bezpośrednim cyfrowym połączeniem zapewniającym maksymalność
wierność odtwarzanej muzyki.

System zdalnego sterowania

Elegancki pilot o ergonomicznym kształcie zapewniający obsługę funkcji wzmacniacza pozwala na zdalną kontrolę modelu SA-14S1 SE i pasującego zintegrowanego wzmacniacza stereo PM-14S1 SE.

Fluorescencyjny wyświetlacz o niskim stopniu zakłóceń

Luksusowy wyświetlacz fluorescencyjny o niskim stopniu zakłóceń zapewnia przejrzyste i łatwe do odczytania znaki alfanumeryczne. Dodatkowo jest on również kompatybilny z kodowanymi płytami Super Audio CD. Pilot do wyświetlacza posiada specjalny przycisk pozwalający na przyciemnienie ekranu lub jego wyłączenie.

Dedykowane wyjście na słuchawki

Nowo wprowadzony model pozwala na podłączenie ulubionych słuchawek bezpośrednio do gniazda słuchawkowego dogodnie ulokowanego na przednim panelu  posiadającego dedykowaną funkcję kontroli poziomu głośności. Obwód słuchawkowy został tak skonstruowany, aby zapewnić kompatybilność z jak największą liczbą typów słuchawek, w tym również słuchawek z niską impedancją.

Specyfikacja

Mechanizm:    FG Mecha (MZ original)
Konwersja cyfrowo-analogowa C/A    Multi-bit, Delta-Sigma
Układ scalony przetwornika cyfrowo-analogowego C/A    DSD1792A
Filtr cyfrowy    DSD1792A
Korektor szumów    DSD1792A
Filtr dolnoprzepustowy    HDAM
Bufor wyjścia    HDAM SA2
Wzmacniacz słuchawkowy    HDAM + HDAM SA2
Kompatybilność z formatami CD: CD / CD-R/RW / SA-CD / WMA / MP3 / AAC    
CD-Text / SA-CD Text / ID3 Tag / WMA Meta Tag / AAC Meta data    
Odtwarzanie wg programu (CD)    20
Funkcja powtarzania Repeat    
Odtwarzanie w losowej kolejności    
Tryb dźwięku startowego dla SA-CD    
Wejście USB kompatybilne z iPodem / iPhonem    
Wersja modułu HDAM    HDAM+HDAM SA2
Tryb asynchrnoniczny tylnego USB    
Transmisja bit-perfect    
Streaming audio USB-B DSD (DoP)    DSD2.8 / DSD5.6
Izolowana podstawa dla trybu pracy DAC    
Transformator zasilania: Toroidalny
Wysokiej jakości komponenty audio    
Komponenty selekcjonowane    
Symetryczna architektura obwodów    
Dadatkowa matalowa płyta dla wzmocnienia ramy konstrukcyjnej    
Cyfrowe wyjście wył.
Słuchawki: bufor / prądowe sprzężenie zwrotne (HDAM SA2)
Tryb pracy DAB: łącze USB / koncentryczne / optyczne    
Wybór filtru: CD / SA-CD  + DAC-Mode
Pasujące złącze o zerowej impedancji (miedź)    
Oddzielny obwód prostownika dla obwodów analogowych i cyfrowych    
Wyświetlacz:  wyłączony    
Niskoszumowy wyświetlacz LCD    

Gniazda

Wyjście analogowe (cinch):    2ch
Cyfrowe Optyczne Wej ./ Wyj.    
Cyfrowe Coaxial Wej. / Wyj.    
Współczynnik próbkowania - wejście cyfrowe:    192 kHz/24-bit
Pozłacane terminale cinch    
USB Audio / Made for iPod / Works with iPhone    
Wejście USB typ B dla PC (z tyłu)    
Magistrala D-Bus    
Wyjście słuchawkowe    
Regulacja głośności słuchawek    
Współczynnik próbkowania - wejście USB typ B    192 kHz/24-bit & DoP (DSD2.8 and DSD5.6)

Dane ogólne

Metalowa płyta czołowa    
Automatyczne wyłączenie zasilania    
Wymiary (Sz. x Wy. x Gł.):  440 x 127 x 419 mm
Waga:    15.3 kg

Produkty powiązane